Vyskúšajte si ZADARMO, ako by rôzne koberce a podlahy vyzerali vo Vašej izbe v našom plánovači.

Inštalácia umelej trávy

Inštalácia umelej trávy nie je raketová veda a so správnym vybavením ju zvládne takmer každý domáci majster s nadšením pre vec. Ak preferujete pohodlie, môžete u Aladina opýtať pokládku na kľúč.
Pri objednávaní trávy myslite na to, že je vždy dobré si nechať určitú rezervu - na každej strane aspoň 10 cm pre strýka príhodu. Určite je lepšie v najhoršom kúsok trávy zrezať, než aby niekde kúsok chýbal. Na orezanie či zarovnanie prebývajúceho trávneho koberca budete potrebovať kvalitný a ostrý nôž. Pokiaľ pokladáte trávu na mäkký povrch, je určite dobré ho čo najlepšie urovnať a udusať, v ideálnom prípade štrkom a pieskom. Pod trávu odporúčame položiť geotextíliu, ktorá zamedzí prerastaniu buriny. V prípade pokladania na pevný podklad (betón, dlažba...) nie je nutné pod trávu dávať podložku.

Nástroje na inštaláciu a pokládku trávneho koberca

Ako je to s fixovaním trávy aby sa nehýbala?

Fixovanie trávneho koberca
V prípade pokládky na pevný povrch môžete trávu zafixovať pomocou pevné obojstranné pásky s textilnou výstužou. Tú použite pozdĺž okrajov, na spojoch a tiež ju v niekoľkých pásoch umiestnite doprostred trávy, čím zamedzíte jeho pohybu a prípadnému vlneniu.

Pokiaľ pokladáte trávu na mäkký povrch, odporúčame použiť kolíky na uchytenie trávy . Rovnako ako pri všetkých produktoch, tak aj pri trávach platí, že čím väčšie množstvo pokladáte, tým viac bude tráva stabilná sama o sebe – je to jednoducho fyzika. :) V prípade pokládky veľkého množstva, alebo v prípade zaťaženia ťažkým objektom niekedy trávu kotviť ani nie je nutné, ale poznáte to – istota je istota. :)

Podrobnejší návod ako položiť trávny koberec nájdete tu.

Nie ste si niečím istí? Napíšte Aladinovi, radi Vám poradíme.