Vyskúšajte si ZADARMO, ako by rôzne koberce a podlahy vyzerali vo Vašej izbe v našom plánovači.

Ako vybrať umelú trávu?

Prečo zvoliť umelú trávu?

Bojujete s tým, že váš balkón je veľmi šedý a radi by ste naň dostali viac zelene? Máte v okolí bazéna od detí vyšliapaný trávnik a bazén plný nečistôt? A viete, že nielen tieto problémy ľahko vyrieši umelý trávnik?

Už dávno skončila doba, kedy vyzeral jeden balkón ako druhý. Ak ste milovníci prírody a bývate v meste, nie je nič jednoduchšie ako si aspoň opticky spríjemniť prostredie, kde trávite svoj čas. Na balkóny a terasy sú vhodné umelé trávniky s vysokým vlasom. Majú totiž veľmi príjemný nášľap bosou nohou. Budete tak mať pocit, že chodíte po skutočnom trávniku. Navyše na prvý pohľad je umelá tráva nerozoznateľná od tej skutočnej.

Kam je vhodný?

Umelé trávniky na celoročné použitie sú ideálnou krytinou pre strešné terasy, balkóny, verandy aj záhrady. Dokážu si udržať prirodzený vzhľad, majú dlhú životnosť, nízke prevádzkové náklady a nie sú náročné na údržbu. Väčšina umelých trávnikov má drenážne otvory pre lepší odvod vody. Stačí si len vybrať dĺžku vlasu a rozmyslieť si, kam všade trávnik umiestnite.


Ako správne vybrať umelú trávu?

Rozhodnite sa medzi praktickosťou a komfortom

Najprv je dôležité uvedomiť si, prečo koberec potrebujete. Ide skôr iba o zakrytie plochy, aby tráva slúžila iba ako podložka, alebo by tráva mala aj vierohodne vyzerať a byť príjemná a mäkká na dotyk? V jednotlivých trávach je naozaj veľký rozdiel, čo sa týka kvality a pocitu pri dotyku. So zvyšujúcou sa cenou úmerne rastie aj kvalita. Všeobecné pravidlo pri výbere trávy je sledovať tieto parametre: výška vlasu a celková hmotnosť. Čím vyššie budú tieto parametre, tým kvalitnejšia a mäkšia bude tráva.

Lacné trávy s nízkym vlasom

Pokiaľ od trávy nemáte takmer žiadne očakávania, a bude vám slúžiť len ako podložka, môžete siahnuť po najlacnejšej tráve bez vlasu alebo s veľmi nízkym vlasom. Dôležité upozornenie je, že najlacnejšie trávy sú relatívne tenké a nemajú farebnú stálosť. Tzn. čím viac bude tráva vystavená slnečnému svitu, tým viac je pravdepodobné, že vybledne. Tenké trávy sa aj najľahšie opotrebujú alebo pretrhnú, pretože majú v sebe najmenej materiálu. Nie je výnimkou, že pri kúpe najlacnejšej trávy môže vydržať len jednu sezónu (v závislosti od záťaže). Naopak, výhoda týchto tráv je, že sa ľahko udržia čisté.


Odolnosť nadovšetko

Pokiaľ chcete vysokú odolnosť, zároveň praktickosť, a nevadí vám, že tráva bude na dotyk drsnejšia, tak existujú druhy, ktoré sú najodolnejšie a poradia si aj s najvyššou záťažou. Také trávy sú spravidla cenovo minimálne 2x drahšie ako najlacnejšia tráva, a majú vlas alebo celkovú výšku do 1cm.


Hľadáte rozumne vyzerajúcu trávu za rozumnú cenu?

V tom prípade vyberajte koberec s výškou vlasu zhruba 2-3 cm. Táto skupina tráv môže vyzerať ako naozajstná tráva - pre najvernejší efekt odporúčame vybrať trávu, ktorá má v sebe aj žlté steblá. Všeobecne platí, že čím vyššia hmotnosť na m2, tým kvalitnejší produkt. Odporúčame vyberať trávy s hmotnosťou aspoň 1 kg/m2.

Vysoká kvalita a mäkkosť na dotyk

Vieme, že iba podľa obrázkov človek ťažko spozná, aká tráva bude pocitovo príjemná na dotyk, ale pokiaľ si chcete dopriať skutočnú kvalitu, odporúčame zabrúsiť do tohto segmentu - sme presvedčení, že nebudete ľutovať. Umelé trávy s vyšším vlasom (okolo 4 cm) a s vysokou celkovou hmotnosťou (minimálne 2kg/m2), sú naozaj príjemné a doslova sa do nich zaboríte. Výhoda týchto tráv s vysokou hmotnosťou a hustotou je aj tá, že časom vlas nebude ľahať na rozdiel od lacnejších alternatív, ale tráva zostane vysoká a mäkká. Trávy vyšších kvalít sú skrátka skutočne mimoriadnym zážitkom.

Ako vybrať z konkrétnych produktov v našej ponuke?

Tip: Luxusná, krásna, extrémne mäkká tráva, do ktorej sa nohy naozaj zaboria, je od belgickej značky s tradíciou - Lano. Ak chcete naozaj kvalitný koberec siahnite po tejto značke.

Trávny koberec Rosemary - luxusný a veľmi mäkký:

Tip: Ideálny koberec s výhodným pomerom cena/kvalita, je koberec Ascot. Má krátky vlas, je vysoko odolný, neplesnivie a veľmi rýchlo schne.

Trávny koberec Ascot - dobrý pomer cena/kvalita:


Realisticky vyzerajúca tráva s vysokým komfortom a odolnosťou, navyše za rozumnú cenu, je trávny koberec Camelia.

Trávny koberec Camelia - najlacnejšia realistická tráva:

Trávniky s nižšou dĺžkou vlasu sa zase hodia k bazénom. Vhodné sú predovšetkým kvôli svojej nízkej cene a jednoduchosti v údržbe. K bazénom voľte vždy krátky vlas, nezachytávajú sa v nich totiž nečistoty, ktoré inak prenášate na bosých nohách do vody.

Tip: Okolo bazéna aj pod neho odporúčame najlacnejší trávny koberec Sporting, ktorý dodávame aj v tvare kruhu.

Trávny koberec Sporting - najlacnejšia tráva, ideálna k bazénu


Niečo pre „fajnšmekrov“

Trávne koberce sú nielen doplnkom pekného interiéru či exteriéru. Zvládnu toho oveľa viac. Pokiaľ siahnete po naozaj odolnom a nezničiteľnom druhu, môžete na ňom parkovať auto alebo ho využiť aj do športových hál. Napríklad koberec Verdino slúži v tréningovej hale pre kone aj psy.


Trávny koberec Verdino - najodolnejšia tráva


Extravagantný trávnik? Nie je problém. Aj keď každé malé dieťa vie, že tráva je zelená, nemusí to tak vždy byť. Trávny koberec Spring na prvý pohľad zaujme svojou netradičnou výrazne modrou farbou. Vďaka krátkemu vlasu svoje uplatnenie nájde predovšetkým okolo bazéna alebo vírivky.

Trávny koberec Spring - jediná modrá tráva


Umelé trávniky sú ideálnym funkčným aj dekoratívnym doplnkom a výborne podčiarknu celkový vzhľad miestnosti, terasy, či záhrady. Využiť ich môžete aj na odrazovú plochu pod detskou hojdačkou alebo dojazdovú plochu pri šmykľavke. Dieťa sa tak namiesto vyšliapaného a špinavého priestoru bude odrážať od mäkkej a pohodlnej podložky. Inštalácia trávnych kobercov nie je vôbec náročná a hravo ju zvládne každý. Stačí narezaný koberec rozložiť a pripevniť ho buď kolíkmi alebo spoje podlepiť špeciálnym lepidlom.Zobraziť kompletnú ponuku umelých tráv

Related Posts: z kategorie Umělé trávy

INŠPIRUJTE SA: Pozrite sa na využitie umelej trávy.

INŠPIRUJTE SA: Pozrite sa na využitie umelej trávy.

Podívejte se na fotografie z pokládek travních koberců a inspirujte se.
Umelá tráva: často kladené otázky

Umelá tráva: často kladené otázky

Nemáte zkušenosti s umělou trávou a máte řadu otázek? Známe odpovědi. Přečtěte si náš článek.
Jak položit travní koberec?

Jak položit travní koberec?

Máme zde rady, jak celou akci s travním kobercem zvládnout s vlastní pomocí. Stačí šikovné ruce, trocha odvahy a předzahrádka nebo plácek za domem se budou zelenat v cuku letu.