Urobte si to na Vianoce pekné - vybrali sme pre Vás tie naj vianočné tipy.

Ako vybrať umelú trávu?





Prečo zvoliť umelú trávu?

Bojujete s tým, že váš balkón je veľmi šedý a radi by ste naň vniesli viac zelene? Máte v okolí bazéna od detí vyšliapaný trávnik a bazén plný trávnych nečistôt? A viete, že nielen tieto otázky ľahko vyrieši umelý trávnik?

Už dávno skočila doba, kedy vyzeral jeden balkón ako druhý. Ak ste milovníci prírody a bývate v meste, nie je nič jednoduchšie ako si aspoň opticky spríjemniť prostredie, kde trávite svoj čas. Na balkóny a terasy sa hodia umelé trávniky s vysokým vlasom. Majú totiž veľmi príjemný nášľap bosou nohou. Budete tak mať pocit, že chodíte po skutočnom trávniku. Navyše na prvý pohľad je umelá tráva nerozoznateľná od tej skutočnej.

Kam sa hodí?

Umelé trávniky na celoročné použitie sú ideálnou krytinou pre strešné terasy, balkóny, verandy aj záhrady. Majú výborné vlastnosti udržať si prirodzený vzhľad a dlhú životnosť s nízkymi prevádzkovými nákladmi, a navyše úplne bez starostí s údržbou. Väčšina umelých trávnikov má drenážne otvory na lepší odvod vody. Stačí si len vybrať dĺžku vlasu a rozmyslieť si, kam všade trávnik umiestnite.


Ako správne vybrať umelú trávu?

Rozhodnite sa medzi praktickosťou alebo komfortom

Najprv je dôležité uvedomiť si, aký účel má pre Vás tráva plniť. Ide skôr iba o zakrytie plochy, aby tráva slúžila iba ako podložka, alebo by tráva mala aj vierohodne vyzerať a byť príjemná a mäkká na dotyk? V jednotlivých trávach je naozaj veľký rozdiel, čo sa týka kvality aj pocitu, keď sa ich dotknete so zvyšujúcou sa cenou úmerne rastie aj kvalita. Všeobecné pravidlo pri výbere trávy je sledovať parametre ako výška vlasu a celková hmotnosť . Čím vyššie budú tieto parametre, tak tým kvalitnejšie a spravidla mäkšie bude trávy.

Lacné trávy s nízkym vlasom

Pokiaľ od trávy nemáte takmer žiadne očakávania, a bude Vám slúžiť len ako podložka, môžete siahnuť po najlacnejšej tráve bez vlasu alebo s veľmi nízkym vlasom. Dôležité upozornenie je, že najlacnejšie trávy sú relatívne tenké a nemajú farebnú stálosť. Tzn. čím viac bude tráva vystavená slnečnému svitu, tým viac je pravdepodobné, že vyšisuje alebo zosvetlí. Tenké trávy majú aj ďalšie riziko, že sa najľahšie opotrebujú alebo pretrhnú, pretože majú v sebe najmenej materiálu. Nie je výnimkou, že pri kúpe najlacnejšej trávy táto tráva môže vydržať len jednu sezónu (v závislosti od záťaže). Naopak výhoda týchto tráv je, že sú praktické na údržbu a ľahko sa udržujú čisté.


Odolnosť nadovšetko

Pokiaľ chcete vysokú odolnosť, zároveň praktickosť, a nevadí Vám, že tráva bude na dotyk drsnejšia, tak existujú rady, ktoré sú najodolnejšie a poradia si aj s najvyššou záťažou. Také trávy sú spravidla cenovo minimálne 2x drahšie ako najlacnejšia tráva, a majú vlas alebo celkovú výšku do maximálne 1cm.


Hľadáte rozumne vyzerajúcu trávu za rozumnú cenu?

Tu sa pozerajte na výšku vlasu zhruba medzi 2-3 cm. Táto skupina tráv môže vyzerať veľmi reálne - pre najvernejší efekt odporúčame vybrať trávu, ktorá má v sebe aj žlté steblá. Všeobecne platí čím vyššia hmotnosť na m2, tým kvalitnejšia. Odporúčame vyberať trávy s hmotnosťou aspoň 1 kg/m2.

Vysoká kvalita a mäkkosť nadotok

Vieme, že iba podľa obrázkov človek ťažko spozná, aká tráva bude pocitovo na dotyk, ale pokiaľ si chcete dopriať skutočnú kvalitu, odporúčame zabrúsiť do tohto segmentu - sme presvedčení, že to nebudete ľutovať. Umelé trávy s vyšším vlasom (okolo 4 cm) as vysokou celkovou hmotnosťou (minimálne 2kg/m2) sú naozaj príjemné a doslova sa do nich zaboríte. Výhoda týchto tráv s vysokou hmotnosťou a hustotou je aj tá, že Vám časom vlas nebude ľahať na rozdiel od lacnejších alternatív, ale tráva zostane vysoká a mäkká. Skrátka trávy vyšších kvalít sú skutočne mimoriadnym zážitkom.





Ako vybrať z konkrétnych produktov v našej ponuke?

Tip: Luxusná, krásna, extrémne mäkká tráva, do ktorej sa nohy naozaj zaboria je od belgického výrobcu s tradíciou Lano. Ak chcete naozaj kvalitný koberec siahnite po tomto.

Trávny koberec Rosemary - luxusný a veľmi mäkký:

Tip: Ideálny koberec so skvelým pomerom cena/kvalita je koberec Ascot. Má krátky vlas, je vysoko odolný, neplesnivý a veľmi rýchlo schne.

Trávny koberec Ascot - dobrý pomer cena/kvalita:


Realisticky vyzerajúca tráva s vysokým komfortom a odolnosťou, navyše za rozumnú cenu je trávny koberecCamelia.

<ahref="https://www.mojkoberec.sk/travne-rohoze-a-koberce-umela-trava-vsetko-rezeme-na-mieru/264159-travny-koberec-camelia-metrazni.html"> Trávny koberec Camelia - najlacnejšia realistická tráva:

Trávniky s nižšou dĺžkou vlasu sa zase hodia k bazénom. Vhodné sú predovšetkým kvôli svojej nízkej cene a jednoduchosti v údržbe. K bazénom voľte vždy krátky vlas, nezachytávajú sa v nich totiž nečistoty, ktoré inak prenášate na bosých nohách do vody.

Tip: Okolo bazéna aj pod neho odporúčame najlacnejší trávny koberec Sporting, ktorý dodávame aj v tvare kruhu.

Trávny koberec Sporting - najlacnejšia tráva, ideálna k bazénu


Niečo pre „fajnšmekrov“

Trávne koberce sú nielen doplnkom pekného interiéru či exteriéru. Zvládnu toho oveľa viac. Pokiaľ siahnete po naozaj odolnom a nezničiteľnom druhu, môžete na ňom parkovať auto alebo ho využiť aj do športových hál. Napríklad koberec Verdino slúži v tréningovej hale pre kone aj psy.


Trávny koberec Verdino - najodolnejšia tráva
src="https://www.mujkoberec.cz/72945-home_default/travni-koberec-verdino-metrazni.jpg"alt="" width="250" height="250" />


Extravagantný trávnik? Nie je problém. Aj keď každé malé dieťa vie, že tráva je zelená, nemusí to tak vždy byť. Trávny koberec Spring na prvý pohľad zaujme svojou netradičnou výrazne modrou farbou. Vďaka krátkemu vlasu svoje uplatnenie nájde predovšetkým okolo bazéna alebo vírivky.

Trávny koberec Spring - jediná modrá tráva


Umelé trávniky sú ideálnym funkčným aj dekoračným prvkom a skvele podčiarknu celkový vzhľad miestnosti aj záhrady. Využiť ich môžete napríklad aj na odrazovú plochu pod detskou hojdačkou alebo dojazdovú plochu pri šmykľavke. Dieťa sa tak namiesto vyšliapaného a špinavého priestoru bude odrážať od mäkkej a pohodlnej podložky. Inštalácia trávnych kobercov nie je vôbec náročná a hravo ju zvládne každý. Stačí narezaný koberec rozložiť a pripevniť ho buď kolíkmi alebo spoje podlepiť špeciálnym lepidlom.



Zobraziť kompletnú ponuku umelých tráv

Ďalšie články

Ako na vyrovnanie podlahy alebo zarovnajte si to!

Ako na vyrovnanie podlahy alebo zarovnajte si to!

Rozhodnuté. Budete pokladať novú podlahu alebo koberec a neviete, kde presne začať? Poradíme vám.
Vezmite tento rok Vianoce od podlahy

Vezmite tento rok Vianoce od podlahy

Kalendár je neúprosný, Vianoce sa blížia, predvianočná nervozita stúpa. V centre pozornosti sú dve hlavné veci: darčeky a upratovanie. Ako ste na tom vy?
Ako dosiahnuť podlahu, z ktorej budete môcť jesť?

Ako dosiahnuť podlahu, z ktorej budete môcť jesť?

Upratovanie je potrebné vziať od podlahy. Pri upratovaní podláh platí niekoľko základných pravidiel, ktoré zaručia úspech a ušetria zbytočnú námahu. Prečítajte si náš článok.