🔔 Podlahy a metrážne koberce v AKCII! Využite až 44% zľavu s kódom PODLAHA15.

O nás (a prečo máme radi koberce)?

Tím Mojkoberec.sk v roku 2024

O spoločnosti

2014

História našej firmy siaha až do roku 2008, kedy bol prvýkrát spustený e-shop zameraný na predaj kobercov. Vtedy ešte na doméne Kusovky.com a aj pod iným majiteľom. V roku 2014 sme firmu prevzali a vystavali úplne nový e-shop na inej platforme. Slávnostné spustenie prebehlo v septembri 2014 u Marka doma v obývačke. Prvú objednávku sme na novom e-shope obdržali 22. 10. 2014 o 13:32. Týmto znova ďakujeme pani Dobrkovskej za prejavenú dôveru a veríme, že jej koberec PRIM stále slúži. Vo februári 2015 potom došlo k zmene názvu na Mujkoberec.

2017

V roku 2017 sme otvorili našu prvú predajňu v garáži v Horných Počerniciach , kde sme na veľkorysej ploche 16m2 ponúkali naozaj široké spektrum kusových kobercov. Otvorené sme mali v pondelok, stredu a piatok, od deviatej do šiestej, s hodinovou pauzou na obed. Táto predajňa síce nebola veľmi úspešná, ale mali sme ju radi. A to aj napriek tomu, že v nej nebolo kúrenie, a tak sa nám v zime fajčilo od pusy a na stole sa tvorila inovať.

Prvá predajňa Mujkoberec.cz v garáži
Prvá predajňa Mujkoberec.cz v garáži

2018

V roku 2018 sme otvorili väčšiu predajňu v pražských Vysočanoch,kde sme tvorili históriu rok a pol. Potom sme sa presťahovali o ulicu vedľa do väčších priestorov, kde máme predajňu dodnes. Zatiaľ čo sme si užívali zábavu pri sťahovaní predajní, vyvíjali sme náš e-shop a rozširovali ponúkaný sortiment a služby . Už od začiatku nám bolo jasné, že ak chceme zmeniť zaužívané štandardy na českej eCommerce scéne a tiež v kobercovom odvetví, je potrebné priniesť na trh nové služby a posunúť latku komfortu pri nakupovaní na úplne novú úroveň.

Naša prvá predajňa v Prahe-Vysočanoch
Väčšia predajňa v pražských Vysočanoch, ktorá nám poslúžila takmer 2 roky

2019

Preto sme v roku 2019 vytvorili koncept služieb ALL INCLUSIVE a nášho sympatického maskota Aladina . Medzi unikátne ALL INCLUSIVE výhody patrí napríklad doprava zadarmo – a to aj v prípade vrátenia tovaru, možnosť vrátenia tovaru do 365 dní, zasielanie vzoriek kobercov zadarmo, nadštandardná predĺžená záruka na všetky produkty zadarmo, tvorba vizualizácie zadarmo, možnosť výroby koberca na mieru, možnosť platby na faktúru až po dodaní tovaru a plno ďalších nevídaných služieb, ktorými Vás v tomto krátkom odseku nechceme zaťažovať. Pokiaľ Vás to ale zaujalo, mrknite sa sem a budete nadšení.

Náš obľúbený maskot Aladin!
Nás sympatický maskot Aladin predstavil ALL INCLUSIVE služby

2021

Veľký míľnik! Zobrali sme všetku odvahu a prenajali sme si 1000 m2 sklad v Prahe - Horných počerniciach. To nám umožňuje neustále zvyšovať skladové zásoby a dostať koberce aj ďalšie produkty k vám domov čo najrýchlejšie.

Sklady v Prahe - Horných Počerniciach
Sklady v Prahe - Horných Počerniciach

SÚČASNOSŤ

Dnes sme už veľkým a skúseným predajcom kobercov, ale naše hodnoty sa nijako nezmenili. Máme radi humor, práca nás baví a robíme všetko preto, aby to naši zákazníci spoznali. Týmto Vás nechceme (vlastne chceme) nabádať, aby ste sa stali jedným z nich. Aladin by mal veľkú radosť.

Týmto naša história nekončí, naopak tým začína. Sledujte nás na sociálnych sieťach a žiadne dôležité udalosti Vám neutečú.

Tím Mujkoberec.cz v roku 2021
Celý tím Mujkoberec.cz v roku 2021

Ocenenie

Podarilo sa nám zvíťaziť v ankete Heureka ShopRoku 2021 av nasledujúcom rokudokonca ocenenie obhájiť! Zároveň sme získali 14. miesto v rámci Deloitte FAST50 2022, ktorá oceňuje najrýchlejšie rastúce firmy z 18 štátov v strednej a východnej Európe.

 • Heureka ShopRoku 2021
 • Ocenenie ShopRoku 2022
 • 14. miesto v rámci Deloitte FAST50

Aký tovar predávame?

Veľkú časť nášho sortimentu si dovážame do SR sami. Preto u nás nájdete aj koberce, ktoré Vám žiadny iný predajca ponúknuť nemôže. Predávame koberce popredných európskych a ázijských výrobcov z krajín ako je India, Belgicko, Nemecko, Holandsko, Egypt alebo Turecko. V našej ponuke ale nájdete aj koberce českej výroby. Predávame vlnené aj syntetické kusové koberce, kúpeľňové predložky, rohože , behúne , metrážové koberce , nášľapy na schody a od mája 2020 sme rozšírili ponuku aj o kvalitné PVC . A čo bude ďalej? Nechajte sa prekvapiť, Aladin má veľké plány.


♻️Udržateľnosť ekológie v Mujkoberec.cz

Pre našu firmu je dôležité byť udržateľnou a dbať na ochranu životného prostredia. Veríme, že máme zodpovednosť za to, aký vplyv má naša činnosť na planétu a že musíme konať s ohľadom na budúcnosť. A kto vie, možno sa nám nakoniec podarí byť nielen príkladom udržateľného podnikania, ale aj motiváciou pre ďalšie firmy, aby sa k nám pridali. Prečítajte si, čo všetko robíme pre udržateľnosť.Naše hodnoty

 1. Poctivosť
  Kladieme veľký dôraz na transparentnosť a dodržiavanie našich záväzkov. Naše slovo nás zaväzuje.
 2. Kvalita
  Naše úsilie vkladáme do toho, aby zákazníci boli nadšení z našich výrobkov. Preto spolupracujeme iba s dodávateľmi kvalitných výrobkov, ktoré vydržia.
 3. Ohromovanie zákazníkov
  Naša najväčšia odmena a zároveň veľmi dobrý marketingový nástroj je nadšený zákazník. Aj keď urobíme chybu, vždy sa zo všetkých síl snažíme ju čo najlepšie napraviť a štedro kompenzovať.
 4. Flexibilita
  Už Darwin vyslovil, že prežije ten najprispôsobivejší, nie najväčší. Snažíme sa o to byť stále v strehu a okamžite reagovať na zmeny a zákaznícke potreby.
 5. Skromnosť
  Raz je človek dole, raz hore. Aj keď ste hore, neznamená to, že Vám hviezdne maniere uľahčia cestu. Nikdy neviete, kedy bude treba od niekoho pomôcť, tak nemá zmysel sa správať povýšene.
 6. Pracovitosť
  Keď je treba, dokážeme sa do veci obuť a doručovať. Nekladieme si výhovorky, prečo niečo nejde, namiesto toho si nasadíme klapky na oči a vytrvávame.