🤗 AKCIA na vonkajšie koberce a trávy. Zútulnite si domov so zľavou až 40 %.
Nejlepší kobercová videa na celém internetu!Nejlepší kobercová videa na celém internetu!

Nezabudnite Aladina odoberať na Youtube:

Nájdete tam nové bytové trendy a interiérové inšpirácie, i užitočné návody a rady napríklad na tému, ako vybrať správny koberec práve pre vás a ako sa oň potom správne starať!

Aladinova ruka
Aladinova ruka


Aladin je na Youtube! Vitajte :)Pripravili sme pre vás užitočné videá plné dôležitých informácií. Zistíte, ako správne vybrať určitý druh koberca a čo všetko pritom zohľadniť. Vo videách odpovedáme na najčastejšie zákaznícke otázky a pridávame poznatky z našej dlhoročnej praxe. Videá sú príjemné, stručné a zábavné.

Ako vybrať kusový koberec?

Jasne stručne a výstižne - Marek Vám povie podľa čoho koberec vybrať a nevynechá tie najdôležitejšie veci, čo vziať pri rozhodovaní do úvahy.

Povieme si tu niečo o kobercových materiáloch – aké sú v nich rozdiely čo sa týka mäkkosti a odolnosti, poradíme ako vybrať koberec do konkrétnej miestnosti a dozviete sa tiež, či si koberec máte dať pod sedačku alebo nie. :)

Viac informácií z videa ako si koberec vybrať nájdete tu.

Ako vybrať umelý trávny koberec?

Trávne koberce sú tradičným hitom jarných a letných mesiacov. Umelé trávy už v dnešnej dobe vyzerajú ako živé a to najkrajšie na nich je, že sú prakticky bezúdržbové. U tráv odporúčame zohľadniť výšku vlasu, ktorá určuje mäkkosť na dotyk. Každý trávny koberec z našej ponuky má svoje špecifikum a je vhodný na určitý účel - všetko je napísané pri konkrétnom produkte. Až si pozriete toto video, môžete rovno pokračovať na našu ponuku trávnych kobercov.

Ako vybrať metrážový koberec?

Nie je koberec ako koberec. Každý má iné vlastnosti a hodí sa do iných priestorov. Ako si poradiť s výberom toho správneho metrážového koberca vám poradí kolega Tomáš v nasledujúcom videu. Celú kolekciu metrážových kobercov nájdete tu.

Ako správne vybrať behúň?

Mnoho behúňov sa vyrába s pevne danou šírkou a dĺžkou, preto je dôležité postrážiť si správny rozmer. V ponuke máme i behúne na mieru - vy si vyberiete šírku rolky a potom môžete zadať ľubovoľnú dĺžku. Všetky behúne z našej ponuky sú obšité zo všetkých strán. Je dobré tiež myslieť na podklad - značná časť behúňov má protišmykovú úpravu, ale pokiaľ ju behúň nemá, odporúčame ho podlepiť napríklad obojstrannou páskou, alebo podložiť protišmykovou podložkou. Kompletnú ponuku behúňov nájdete tu.

Čo je to buklák, kam s ním a ako správne vybrať?

Bukláky sú ideálne do priestorov so zvýšenou záťažou - na chodbu, do kuchyne, alebo na chatu. Vo väčšine prípadov si poradia aj s dažďom a ďalšími vonkajšími vplyvmi a sú to najlepšie koberce na jednoduchú údržbu. Tu nájdete našu ponuku bouclé kobercov.

Ako vybrať jednofarebný koberec?

Ono sa ľahko povie jednofarebný koberec. Ale až uvidíte to množstvo druhov! Aby ste sa v tomto kobercovom segmente zorientovali, pripravili sme pre vás krátke video, ktoré vám pomôže s výberom.

Užitočný pomocník - konfigurátor kobercov!

Sú situácie, kedy štandardné rozmery kobercov nevyhovujú. Preto sme pre vás ako prví v Čechách a na Slovensku spustili unikátny konfigurátor kobercov. Môžete si navrhnúť koberec presne podľa vašich predstáv: farbu, tvar, rozmer, materiál i spôsob obšitia.

Ktorý koberec je najjemnejší?

To je otázka, ktorá sa ľahko vyrieši na našej predajni, ale nákup cez internet je v tomto trochu zložitejší. V tomto krátkom videu vám náš kolega Tomáš pomôže nájsť dokonalý „ňuňací“ koberec. Všetky koberce z videa nájdete tu.

Ako funguje protišmyková podložka?

Protišmyková podložka je užitočným doplnkom ku všetkým kusovým kobercom, ktoré pokladáte na klzkú podlahu (PVC, vinyl, plávajúca podlaha a ďalšie). Pri došliapnutí na koberec s protišmykovou podložkou sa koberec ani nepohne. Overiť môžete v tomto videu! Protišmykové podložky existujú buď v metrážovom prevedení, alebo upravené na mieru presne pre Váš koberec.

Tajomstvo výroby ručne tkaných kobercov z Indie

Od roku 2017 lietame pravidelne do Indie - najprv sme boli zvedaví, ako vyzerá ručná výroba kobercov z našej ponuky, ale teraz už sa tam vraciame pravidelne, osobne vyberať tie najkrajšie koberce pre vás. Pozrite sa na našu aktuálnu ponuku ručne tkaných kobercov z Indie.

Viete, čo je dôležité pri nášľapoch na schody?

Nielen výber, ale aj správna inštalácia. V oboch prípadoch vám s rozhodovaním poradí kolega Marek v nasledujúcom videu. Až budete dostatočne vzdelaní, mrknite na našu aktuálnu ponuku nášľapov. Keby vám výber z našich najlepších videí nestačil, nie je nič jednoduchšie ako si naladiť náš Youtube kanál. Je plný recenzií na koberce a dobrého kobercového humoru.
Radi by sme tiež uistili milovníkov fauny, že pri natáčaní našich videí nebolo ublížené žiadnemu zvieraťu.

Koberce najpraktickejšie na údržbu

Sú to jednoznačne koberce bouclé, ktoré si môžete prezrieť v tejto kategórii.

Obľúbené kobercové kategórie, o ktorých sa hovorí vo videu sú:
  • Twin - obojstranné praktické koberce
  • Sisalo - kusový praktický koberec
  • Centaure Deco - metrážny záťažový koberec

Ďalšie obľúbené koberce
bouclé: