Urobte si to na Vianoce pekné - vybrali sme pre Vás tie naj vianočné tipy.
Nejlepší kobercová videa na celém internetu!Nejlepší kobercová videa na celém internetu!

Nezabudnite Aladina odoberať na Youtube:

Len tak Vám neunikne žiadna informácia o nových bytových trendoch, užitočné návody, ako sa starať alebo ako správne vybrať ten pravý koberec pre Vás! :)

Aladinova ruka
Aladinova ruka


Aladin je na Youtube! Vitajte :)Nižšie sme pre Vás pripravili najužitočnejšie videá, ktoré Vám poskytnú dôležité informácie, ohľadom toho, ako vybrať určitý druh koberca a čo všetko pritom zohľadniť. Vo videách odpovedáme na najčastejšie zákaznícke otázky a pridávame poznatky z praxe. Ale nebojte - nebudeme Vás nudiť - väčšina videí je krátka a sú v nich len tie najzákladnejšie informácie. :)

Kobercové základy: Ako vybrať kusový koberec?

Jasne stručne a výstižne - Marek Vám povie podľa čoho koberec vybrať a nevynechá tie najdôležitejšie veci, čo vziať pri rozhodovaní do úvahy.

Povieme si tu niečo o kobercových materiáloch – aké sú v nich rozdiely čo sa týka mäkkosti a odolnosti, poradíme ako vybrať koberec do konkrétnej miestnosti a dozviete sa tiež, či si koberec máte dať pod sedačku alebo nie. :)

Viac informácií z videa ako si koberec vybrať nájdete tu.

Ako vybrať umelý trávny koberec?

Trávne koberce sú tradičným hitom jari a leta. Umelé trávy už v dnešnej dobe vyzerajú veľmi vierohodne a to najkrajšie na nich je, že sú prakticky bezúdržbové. U tráv odporúčame zohľadniť výšku vlasu, ktorá nám určí mäkkosť trávy. Každá tráva z našej ponuky má svoje špecifikum a je vhodná na určitý účel - všetko je napísané pri konkrétnom produkte. Až celé video vstrebáte, môžete sa pozrieť rovno na našu ponuku trávnych kobercov.

Praktický radca: Ako vybrať metrážový koberec?

Nie je koberec ako koberec. Každý má iné vlastnosti a hodí sa do iných priestorov. Ako si poradiť s výberom toho správneho metrážového koberca Vám poradí kolega Tomáš v nasledujúcom videu. Celú kolekciu metrážových kobercov nájdete tu.

Ako správne vybrať behúň?

Pri behúni je dôležité zohľadniť rozmer, pretože mnoho behúňov sa robí s pevne danou šírkou a dĺžkou. V ponuke sú ale aj behúne na mieru - tu si vyberiete pevne danú šírku rolky a potom môžete zadať ľubovoľnú dĺžku. Všetky behúne za našej ponuky sú obšité zo všetkých strán. Je dobré tiež myslieť na podklad - značná časť behúňov už má protišmykovú úpravu zabudovanú, takže by nemali jazdiť po podlahe. Pokiaľ ju behúň nemá, odporúčame ho podlepiť napr. obojstrannou páskou, alebo podložiť protišmykovou podložkou. Tu nájdete kompletnú ponuku behúňov.

Bukláky: čo to je, kam sa hodí a ako správne vybrať?

Koberce bouclé sú staré, ako samotné kobercové odvetvie - sú takmer nezničiteľné a veľmi jednoduché na údržbu.

Bukláky sa hodia najmä do priestorov so zvýšenou záťažou - na chodbu, do kuchyne, alebo na chatu sú ideálne. Vo väčšine prípadov si poradia aj s dažďom a vonkajšími vplyvmi a sú to najjednoduchšie koberce na údržbu. Tu nájdete našu ponuku bouclé kobercov.

Jednoduchý radca: Ako vybrať jednofarebný koberec?

Ono sa povie jednofarebný koberec. Ale množstvo druhov človeka prekvapí. Aby ste sa v tomto kobercovom segmente orientovali, pripravili sme pre Vás krátkeho videoradcu, ktorý Vám pomôže s výberom.

Hit pre Vašu domácnosť! Nakonfigurujte si koberec presne podľa Vášho priania!

Jasne, nie každému vyhovujú štandardné rozmery kobercov. Preto sme pre Vás ako prví v Čechách a na Slovensku spustili unikátny konfigurátor kobercov, kde si môžete navrhnúť koberec s vlastnou farbou, tvarom, veľkosťou a obšitím. Vyberať môžete z radu materiálov.

Ktorý koberec je najjemnejší?

To je otázka, ktorá sa ľahko vyrieši na našej predajni, ale na eshope odpoveď nebývala taká jednoduchá. Preto sme vytvorili toto krátke video, kde sa kolega Tomáš rozvášnil a kde Vám pomôže nájsť dokonalý „ňuňací“ koberec. Všetky koberce z videa nájdete tu.

Ako funguje protišmyková podložka?

Protišmyková podložka je skvelým doplnkom pre všetky kusové koberce, ktoré pokladáte na klzkú podlahu (PVC, vinyl, plávajúca podlaha a ďalšie). Pri došliapnutí na koberec s protišmykovou podložkou sa koberec ani nepohne. Však sa už žmurknite na video. Protišmykové podložky nájdete buď v metrážovom prevedení, alebo Vám ju odstrihneme na mieru presne pre Váš koberec.

EXKLUZÍVNE Z INDIE: Tajomstvo výroby ručne tkaných kobercov

V roku 2017 sme sa boli pozrieť v Indii, aby sme na vlastné oči videli, ako prebieha ručná výroba kobercov, ktoré Vám u nás ponúkame na predaj. Odvtedy Indiu navštevujeme pravidelne a sami tam vyberáme tie najkrajšie koberce pre export do Čiech. Mrknite sa na našu aktuálnu ponuku ručne tkaných kobercov z Indie.

Predstavenie nášľapov na schody (schodníc)

Rovnako tak, ako je dôležitý správny výber nášľapov na schody, je dôležitá aj ich správna inštalácia. S oboma fázami Vám poradí kolega Marek v nasledujúcom videu. Až budete dostatočne vzdelaní, mrknite na našu aktuálnu ponuku schodníc. Keby Vám nášup našich najlepších videí nestačil, nie je nič jednoduchšie ako si naladiť náš Youtube kanál plný hodnoverných recenzií na koberce a nášho nie príliš kvalitného humoru.
Radi by sme tiež uistili milovníkov fauny, že pri natáčaní našich videí nezahynulo žiadne zviera.

Najpraktickejšie koberce na údržbu

Sú to nednoznačne koberce bouclé, ktoré môžete pozrieť v tejto kategórii.

Obľúbené kobercové kategórie zmienené vo videu sú:
  • Twin - obojstranné praktické koberce
  • Sisalo - kusový praktický koberec
  • Centaure Deco - metrážny záťažový koberec

Ďalšie obľúbené koberce
bouclé: