:point_right: Padajú ceny kusových kobercov. Až 50% zľavy na viac ako 1 000 produktov. :point_left:

Uložiť

Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role!

  • Ideálna na tvrdý povrch
Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role!

Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role!

Wembley v zelenej farbe je koberec patriaci medzi špeciálne umelé trávy určené na vonkajšie aj vnútorné použitie. Koberec je tvorený pevným vpichovaným vlasom, ktorý je odolný a vydrží aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Pre ľahký odvod vody z koberca slúži nopy na spodnej strane. Sú to malé pevné výstupky, ktoré držia koberec nad pokladom a voda nezostáva v koberci. Tiež sa tam ľahšie dostáva vzduch a koberec nemá tendenciu plesnivieť. Wembly má nízky vlas, ktorý sa ľahko udržuje, jednoducho ho vysajete vysávačom. Vďaka použitému vlasu naň môžete bezpečne umiestniť nábytok a stoličky sa po ňom dobre kĺžu. Možno ho použiť napríklad pod pergolou alebo na balkóne. Výška vlasu: 5,5 mm.   Viac informácií
Doprava zdarma, vrácení zdarma do 1 roku
Doprava ZADARMO po SR
Produkt na mieru nemožno bezdôvodne vrátiť
Možnosti dopravy a platby

Viac detailov

Nie je nahraná príloha.

Pre rohožku s potlačou odporúčame rovno nahrať predlohu na vytlačenie (na tejto stránke je potrebné vybrať súbor a následne stlačiť tlačidlo "Uložiť"). Pokiaľ ju nemáte hneď pri sebe k dispozícii, je možné ju poslať aj dodatočne do mailu.

Zvoľte si z variácií:
cm
Použite rozpätie: 0.00 - 3000.00
cm
Použite rozpätie: 0.00 - 3000.00
✓ Zúžime na mieru, cena už zahŕňa za zuženie.
Zužovanie z role je skrátka drina. Pokiaľ chcete mať objednávku bez príplatku, zadajte rozmer jednej strany rovnaký, ako je šírka role. Napr. ak sú k dispozícii role 3 a 4m, zadajte pri jednej strane hodnotu 300 alebo 400 cm.
✓ Dĺžku a šírku môžete ľubovoľne zameniť
Na pokládku potrebujete:
Pripravili sme pre Vás doplnky, ktoré sa môžu hodiť na správnu inštaláciu trávy.
Pre Váš rozmer koberca odporúčame celkom 1 m2 geotextílie.
Výhodná cena!
8,20 € bez kódu s DPH
8,20 € s kódom
6,84 € bez DPH

Ani Aladin nevie narezať koberec s nulovými rozmermi. Prosíme, zadajte všetky rozmery väčšie ako 0 :)

Odchýlka v rozmere môže byť 1%, min 3 cm (norma STN P CEN/TS 14159), odporúčame pripočítať rezervu 5-10 cm. Pri objednaní kusov z rôznych šíri role môže mať každá rola iný farebný odtieň.
Ľudovka
Doprava zadarmo
po celej SR na všetky objednávky
Záruka na 3 roky zadarmo
Našim produktom plne veríme a tu je dôkaz.
Garancia najnižšej ceny
Pokiaľ do 60 dní od nákupu uvidíte zakúpený tovar na našom webe lacnejšie, vrátime Vám rozdiel.
99% spokojnosť
na základe recenzií z Google
Ďalšie ALL INCLUSIVE výhody ZADARMO

Aladin by sa pre Vás doslova rozkrájal:

  • Koberce na mieru v ľubovoľnom rozmere
  • Zadarmo vizualizácia vo Vašej miestnosti
  • Bytový radca + inspiračný kútik
  • Zľavy na ďalší nákup
  • Za koberec môžete zaplatiť až si ho vyskúšate
  • Príslušenstvo

    Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role!
    Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role! Umelá tráva Wembley zelená - neúčtujeme odrezky z role!


    Videá

    Kliknite na miniatúru a načítajte video

    Detaily

    Špeciálne trávy

    Táto umelá tráva patrí k špeciálnym trávam, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú skutočný trávnik. Sú to koberce s vpichovaným alebo strihaným vlasom a vo väčšine prípadov majú krátky vlas, ktorý evokuje čerstvo pokosenú trávu. Sú veľmi odolné a ľahko sa udržiavajú, a preto nájdu uplatnenie nielen na terasách alebo balkónoch, ale aj ako podložky pod bazény alebo sa hodia na príjazdové cesty.

    Materiál Polypropylén

    Polypropylén (PP) je nepochybne jedným z najčastejšie používaných materiálov pri výrobe kobercov a tento koberec je toho príkladom. Je pevný a odolný (proti škvrnám, opotrebovaniu a chemikáliám), príjemný na dotyk, absorbuje málo vlhkosti z okolitého interiéru a ľahko sa udržiava. Nie je tiež náchylný na žmolkovanie a nabíjanie statickou elektrinou. V neposlednom rade vás poteší aj jeho nízka obstarávacia cena.

    Materiál Polyester

    Polyester, ktorý sa označuje skratkou PES (nebojte sa, nešteká ani nehryzie), dodáva tomuto kobercu mäkký, lesklý a hodvábny vlas, takže si ho zamilujete najmä vedľa postele alebo pohovky. Ďalšou výhodou je jeho farebná stálosť a nízka absorpcia vlhkosti z okolitého interiéru.

    Typ produktu Umelá tráva

    Umelá tráva je skvelou voľbou nielen pre tých, ktorí majú radi steblá trávy vyrovnané na značkách, pekne postavené a dokonale zastrihnuté. Umelý trávnik je tiež senzačným riešením pre alergikov alebo pre tých, ktorí nechcú tráviť príliš veľa času údržbou, ale napriek tomu sa tešia z anglického trávnika. Možnosti použitia sú nekonečné, pretože umelý trávnik je vhodný nielen do záhrady alebo na terasu, ale aj pod bazén, trampolínu alebo detské ihrisko.

    Pokládka je jednoduchá, ale ak sa o ňu nechcete starať, pomocníci Aladina ju radi nainštalujú za vás. Ak chcete mať zelenší trávnik ako vaši susedia, vyberte si umelú trávu z Aladinovej ponuky realistických, odolných a iných tráv podľa vašich preferencií.

    Podklad Nopy

    Nopy sú malé pevné výstupky na spodnej strane tejto umelej trávy, ktoré držia koberec nad podkladom a umožňujú ľahší odtok vody. Vďaka nim sa pod trávu ľahšie dostáva aj vzduch, takže nemá tendenciu plesnivieť.

    Špeciálne vlastnosti Vonkajšie použitie (outdoor)

    Tiež sa vám tento produkt veľmi páči a nemôžete sa ho nabažiť? Máme pre vás dobrú správu - môžete ho umiestniť nielen do každej miestnosti vo vašej domácnosti, ale aj na balkón alebo terasu. Tento krásavec je totiž vhodný aj na vonkajšie použitie. Miluje, keď mu vietor čechrá vlasy, a keď prší, spieva si pesničku "Akácia šumí, keď padá dážď".

    Ďalšie vlastnosti Ľahká údržba

    Ak chcete dať svojmu domovu štýl novým prvkom podlahy, ale zároveň ste v neustálom ruchu spôsobenom pohybom mnohých rúk, nôh alebo tlapiek, tento výrobok je pre vás ideálnou voľbou. Jeho výhodou je, že sa ľahko udržiava. Nemusíte sa teda obávať položiť ho na miesta, kde sa často objavujú drobky alebo kde padá veľa chlpov.

    Trieda kvality Ľudovka

    Medzi ľudovkami nájdete produkty, ktoré si zaobstaráte za výbornú cenu, ale pritom sa jedná o pekné kúsky. Produkty z tejto triedy majú najlepší pomer cena/kvalita. Nízkych cien vždy dosahujeme výhodnými zmluvami s výrobcami, nie znižovaním nárokov na kvalitu finálneho produktu. Nákupom tohto výrobku tak potešíte nielen seba, ale aj svoju peňaženku.    Produkt bude štandardne zabalený tak, že bude stočený na kratšiu stranu, aby zaberal menej miesta.

    Stiahnuť

    Recenzie

    Recenze produktu

    Hodnotenia do 15.12. 2022 mohli byť pridané aj neregistrovanými uživateľmi. Hodnotenia od 16.12.2022 sú overené, pridané iba registrovanými uživateľmi a nie sú moderované.


    Hodnotenie

    Pekný kvalitný som veľmi spokojná

    Hodnocení

    Vše v pořádku, naprostá spokojenost.

    Hodnotenie

    Spokojny, bez vyhrad. Na balkone je vyborna, splnila ocakavania.

    Hodnocení

    čekal bych o trochu delší vlas

    Hodnocení

    dobrá cena
    možnost určení si rozměru
    rychlé vyřízení

    Hodnocení

    👌

    Hodnocení

    Spokojen

    Zobraziť ďalšie komentáre

    Napíšte svoju recenziu!

    Pre pridanie recenzie sa prosím prihláste

    To nám novo ukladá zákon, aby recenzie boli autentické.

    Zapomenuli jste heslo?

    Zaregistrovat se

    Inštalácia umelej trávy    Zvládne to každý domáci majster

    Pri objednávaní trávy myslite na to, že je vždy dobré si nechať určitú rezervu - na každej strane aspoň 10 cm pre strýka príhodu. Určite je lepšie v najhoršom kúsok trávy zrezať, než aby niekde kúsok chýbal. Na orezanie či zarovnanie prebývajúceho trávneho koberca budete potrebovať kvalitný a ostrý nôž. Pokiaľ pokladáte trávu na mäkký povrch, je určite dobré ho čo najlepšie urovnať a udusať, v ideálnom prípade štrkom a pieskom. Pod trávu odporúčame položiť geotextíliu, ktorá zamedzí prerastaniu buriny. V prípade pokladania na pevný podklad (betón, dlažba...) nie je nutné pod trávu dávať podložku.

    Nástroje na instalaci a pokládku travního koberce
     

    Ako je to s fixovaním trávy aby sa nehýbala?

    Fixování travního koberce
    V prípade pokládky na pevný povrch môžete trávu zafixovať pomocou pevnej obojstranné pásky s textilnou výstužou. Tú použite pozdĺž okrajov, na spojoch a tiež ju v niekoľkých pásoch umiestnite doprostred trávy, čím zamedzíte jeho pohybu a prípadnému vlneniu.

    Pokiaľ pokladáte trávu na mäkký povrch, odporúčame použiť kolíky na uchytenie trávy. Rovnako ako pri všetkých produktoch, tak aj pri trávach platí, že čím väčšie množstvo pokladáte, tým viac bude tráva stabilná sama o sebe – je to jednoducho fyzika. :) V prípade pokládky veľkého množstva, alebo v prípade zaťaženia ťažkým objektom niekedy trávu kotviť ani nie je nutné, ale poznáte to – istota je istota. :)

    Podrobnejší návod ako položiť trávny koberec nájdete tu.    Často kladené otázky k umelým trávam

    Aké sú výhody umelej trávy? 

    • Nemusíte ju kosiť.
    • Vyzerá dobre.
    • Ľahko sa udržuje.
    • Nie je ovplyvnená nepriaznivým počasím.
    • Môžete ju nechať položenú aj v zime.


    Kam všade sa hodí umelá tráva?
    Medzi najčastejšie použitie umelej trávy nájdeme napr. tieto miesta: 

    • Na terasu.
    • Okolo bazéna alebo pod bazén.
    • Na balkón.
    • Na záhradu.
    • Pod detské ihrisko.
    • Dekoratívne účely (reklamné náklady, obchodné domy, veľtrhy).
    • Záhradky reštaurácií.
    • Podklad do klietky pre zvieratko, a mnohé ďalšie...


    Vydrží umelý trávny koberec celú sezónu vonku?
    Jasná vec, na to bol stvorený. Umelým trávam nevadí teplo, mráz, voda, vlhko, sneh, slnko, jednoducho sú veľmi odolné proti všetkým poveternostným vplyvom. Dajte si len pozor na tvorbu zmrznutých kaluží na trávniku, pretože rozťahujúci sa ľad by mohol trávu poškodiť. Tomu zamedzíte vyrovnaním povrchu pred položením trávy.

    Môžem si objednať ľubovoľný rozmer trávy na mieru? 
    Skrátene áno môžete. Trávy sa väčšinou vyrábajú v 2 a 4 metrovej roly. Dĺžka trávy je ľubovoľná a pokiaľ si budete priať šírku roly zúžiť, tak to pre Vás radi urobíme bez poplatku a zvyšok Vám zadarmo môžeme pribaliť. Pri každej tráve si môžete zadať ľubovoľný rozmer a ihneď sa zobrazí zodpovedajúca cena. 

    Tvoria sa na trávniku kaluže?
    Ako je spomenuté vyššie, štandardne nie, pretože voda trávou pretečie. Dôležité ale je, pred položením trávy vyrovnať terén, najmä pokiaľ chcete trávu položiť na pevný povrch. Pokiaľ to neurobíte a voda pod trávnym kobercom nebude mať kam odtiecť, najmä v zime hrozí riziko zamŕzania vznikajúcich kaluží, ktoré by mohli trávu poškodiť.

    Vyšisuje trávny koberec?
    Väčšina trávnych kobercov má UV filter, ktorý zamedzuje vyšisovaniu. Pozor ale u tých najlacnejších tráv, tam UV filter nemusí byť štandardom.

    Nezľahne po čase vlákno umelej trávy?
    U tráv s nízkym vlasom alebo vpichovaných zľahnutí nehrozí. Pri trávach s vyšším vlasom záleží na hustote trávy a na záťaži. Všeobecne platí, že čím lepšia tráva, tým má vyššiu hustotu vlasu, ktorá spôsobí to, že vlas zostane narovnaný. Aby Vám vlas nezľahol odporúčame do trávy nasypať vrstvu kremičitého piesku a rovnomerne ju rozprestrieť. Táto vrstva vyplní prázdne miesta medzi vláknami a vlas tak nebude mať takú tendenciu si ľahať. 

    Ako sa umelý trávnik čistí?
    Ľahko. Na veľkých plochách je umelá tráva samočistiaca, nemusíte sa o ňu nijako zvlášť starať. Pokiaľ však budete chcieť, môžete použiť vysávač, vysokotlakový čistič, hrable, hadicu s vodou, fén na lístie alebo akýkoľvek iný nástroj, záleží na Vašej fantázii.

    Čo sú to nopy na rubovej strane umelých trávnych kobercov a na čo slúžia?
    Nopy sa objavujú predovšetkým pri lacnejších trávnych kobercoch. Ide o malé "nožičky" na rubovej strane koberca, ktoré majú za úlohu zdvihnúť trávu zo zeme, aby pod ňou mohla odtekať voda. Efekt je viditeľný najmä pokiaľ je trávnik položený na pevnom povrchu (betón, drevo a pod.). Lepšie trávne koberce obvykle nopy nemajú, ale rovnakú funkciu plné perforovaná rubová strana, cez ktorú je pretkaný vlas, ktorý tiež trávu nadvihuje od zeme.

    Aké sú rozdiely medzi jednotlivými trávnymi kobercami?
    Syntetické trávy by som rozdelil do dvoch kategórií. Prvá obsahuje lacnejšie typy, ktorých cieľom nie je vyzerať realisticky, ale poskytnúť za výhodnú cenu odolný vonkajší koberec, ktorý je možné ľahko čistiť. Druhá kategória obsahuje trávne koberce, ktoré sa snažia poskytnúť maximálny estetický zážitok a vizuálne sa čo najviac priblížiť skutočnej tráve. Odolnosť tráv z druhej skupiny je obvykle veľmi podobná, avšak jednotlivé rady sa líšia gramážou, hustotou a dĺžkou vlasu. Čím dlhší a hustejší vlas, tým je tráva komfortnejšia (najmä pri chôdzi na boso), tým je tiež vyššia gramáž as tým súvisí aj vyššia cena.

    Ako sa umelá tráva inštaluje? Zvládnem to svojpomocne?
    Zvládol som to ja u nás na predajni, takže to určite zvládnete tiež. Pri inštalácii na pevný povrch si vystačíte s odlamovacím nožom a obojstrannou lepiacou páskou. Trávu rozrolujete, pozdĺž stien odrežete a podlepíte páskou. Pokiaľ sa chystáte trávu položiť na mäkký povrch ako je piesok, hlina a pod., najprv je dôležité vyrovnať terén. Potom naň nasypte piesok alebo štrk, položte paropriepustnú geotextíliu a na nej položte trávnik. Na prichytenie trávy k zemi sa používajú jednoduché kovové kolíky, ktoré zoženiete v každom hobbymarkete. V prípade inštalácie viacerých kusov trávy vedľa seba dajte pozor, aby ste každý kus inštalovali rovnakým smerom. Pokiaľ jeden kus otočíte o 90 alebo 180 stupňov, opticky môže vyzerať, že má inú farbu. Viac informácií nájdete v článku Ako položiť umelú trávu. Ak budete potrebovať poradiť, nebojte sa a napíšte alebo zavolajte.

    Prečo existujú rôzne výšky vlasu?
    Výška vlasu nám určuje mäkkosť trávy. Všeobecne platí, že čím vyššia je vlas, tak tým je tráva mäkšia a príjemnejšia na došľap a tiež tým vyzerá realistickejšie. Trávy s nízkym alebo vpichovaným vlasom sú na druhú stranu jednoduchšie na údržbu a lacnejšie.

    Existuje riziko odrenín alebo popálenín napr. u detí pri kontakte s trávou?
    Tráva sa v týchto ohľadoch chová veľmi podobne ako napr. koberec - tzn. napr. pri páde dieťaťa alebo pošmyknutí tu teoreticky môže dôjsť k odreninám, ale riziko tu nie je väčšie ako pri podobných povrchoch. Záleží tu aj na tom, akú trávu si vyberiete - pokiaľ chcete minimalizovať toto riziko, tak odporúčame zakúpenie mäkšej trávy s vyšším vlasom a vyššou hustotou.

    Môže na umelom trávniku parkovať automobil?
    Áno. Tráva je dostatočne odolná. Neodporúčame to len v prípade tých najlacnejších typov, ako je Sporting, GreenAscot apod.

    Aká je životnosť umelej trávy a aká je záruka?
    Životnosť umelej trávy závisí od typu, ktorý si vyberiete a tiež od záťaže pri používaní. Pri dobrom zaobchádzaní aj najlacnejšia tráva môže vydržať niekoľko rokov v dobrom stave a kvalitnejšie trávy vydržia aj desaťročia. Pri najlacnejšej tráve je hlavné riziko farba, ktorá môže najmä pri nasvietení slnkom zosvetliť. U všetkých ostatných tráv, najmä u tých drahších k tomuto problému nedochádza z dôvodu zosilnenej farebnej stálosti. Na všetky trávy Vám zadarmo poskytujeme predĺženú záruku na 3 roky.

    Je umelý trávnik vhodný ako podložka pod bazén?
    No jasné, najčastejšie sa používa trávny koberec Sporting, ktorý pre tieto účely ponúkame aj v kruhovom prevedení.

    Môže krtko poškodiť alebo zničiť trávny koberec?
    Nie, vzhľadom na to, že sa jedná o syntetický materiál s utvrdenou podkladovou vrstvou, tak sa týmto materiálom krtko neprehryzie. Navyše umelá tráva nie je nič, čo by krtkovi chutilo.

    Čo sa stane, keď na trávu upustím cigaretu?
    Fajčenie na tráve nie je doporučené, napriek tomu ak Vám náhodou spadne ohorok, nehrozí to, že by od neho tráva chytila. Jediné čo sa môže stať je mierne poškodenie vlákien okolo zdroja tepla.

    Prispôsobenie produktu

    Po uložení prispôsobenia produktu, nezabudnite ho pridať do košíka!

    Tabuľka dát

    Tip: Všetky základné pojmy a ich vysvetlenie nájdete v našom slovníku kobercov a podláh.

    Farba Zelená
    Špecifikácia farby Sýto zelená
    Záťažová trieda 23 - domácnosť, vysoká záťaž
    Trieda horľavosti (reakcie na oheň) Ffl - nezatriedené
    Materiál Syntetický (umelý)
    Špecifikácia materiálu Polypropylén (všetko)
    Polyester
    Typ vlasu Vpichovaný - odolný
    Celková výška 8 mm
    Celková hmotnosť 1300 g / m2
    Výška vlasu v mm 5,5 mm
    Výška vlasu metrážových kobercov Stredná 5-9 mm
    Hmotnosť vlasov 450 g/m2
    Spodná strana Nopy
    Štýl Jednofarebný
    Využívanie Vonkajšie aj vnútorné
    Špeciálne vlastnosti Vonkajšie použitie (outdoor)
    Ďalšie vlastnosti Ľahká údržba
    Krajina pôvodu Holandsko
    Určenie podľa miestnosti Chodba / Predsieň
    Terasa
    Balkón
    Exteriér
    Spôsob výroby Strojne robený
    Šírka role (metrážne výrobky) 2m
    4m
    Trieda kvality Ľudovka
    Značka Aladin
    Záruka 3 roky (predĺžená zadarmo)
    Možnosť vzoriek Vzorka k zaslaniu zdarma
    Vzorka na predajni v Prahe
    Doprava Doprava zdarma. Tento výrobok nie je možné vrátiť bez udania dôvodu
    Typ produktu Umelá tráva
    Aladinův tip
    Čo na to hovorí expert Aladin?
    Zelený koberec domov aj von. Tramtararará!

    Máte k produktu otázku?

    Pýtajte sa, sme radi k dispozícii :)

    Zákaznická podpora k dispozici
    Monika Jodlová
    Zákaznícky blahotvorca,
    Aladinov pomocník
    +421 232 195 596
    Po - Pia: 9 - 18h, So: 9 - 13h
    Položiť otázku k produktu
    Otvorí chat (cez celú obrazovku)
    Podrobný kontakt

    Tip: Rady od profesionálnej dizajnérky zdarma

    Napíšte nám vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka vám zadarmo odporučí koberec presne podľa vašej potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale aj odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
    Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

    Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte.


    Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či máte záujem o kusový koberec alebo metrážny, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.


    Viac informácií o tom, ako spracovávame osobné údaje nájdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů .

    Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
    designer@mojkoberec.sk


    Pavla Tvrdíková
    Profesionálna dizajnérka
    Poznáte z TV Prima
    Viac o Pavle

    Pokiaľ preferujete telefonickú konzultáciu, bude sa Vám rada venovať naša zákaznícka podpora: +421 232 195 596


    Ostatné výrobky v rovnakej kategórii Umelá tráva (18)