🔔 Podlahy a metrážne koberce v AKCII! Využite až 44% zľavu s kódom PODLAHA15.

Kobercové štvorce - otázky a odpovede


V poslednej dobe sú hitom kancelárií, ale aj domácností kobercové štvorce. Jedná sa o špeciálnu podlahovú krytinu, ktorá je tvorená štvorcami o veľkosti obvykle 50x50 cm. Jednotlivé vzory a farby štvorcov medzi sebou je možné voľne kombinovať a tým vytvárať unikátne a osobité vzory. Tou hlavnou výhodou kobercových štvorcov je ale možnosť výmeny jednotlivých dielcov, v prípade ich poškodenia alebo znečistenia. To sa hodí na frekventovaných miestach v domácnostiach, aj v komerčných priestoroch.

Ako bolo povedané, medzi hlavné výhody týchto kobercových štvorcov patrí ich vysoká odolnosť a záťažiteľnosť, jednoduchá manipulácia a dobrý pomer cena/výkon. Ich vzhľad je jednoduchý, ale napriek tomu moderný a príjemný. Na výrobu bývajú využité 100% polyamidové vlákna, ktoré sú známe práve pre svoju odolnosť a kvalitu.

V čom spočíva tajomstvo kobercových štvorcov?

Prečítajte si náš článok Prečo používať kobercové štvorce.


Príklad kombinácie kobercových štvorcov:
Kombinácia kobercových štvorcov


Odporúčanie k podkládke
štvorcov:
Aby bol výsledný koberec, zložený z jednotlivých štvorcových dielov, čo najkvalitnejší, tak je pri pokládke nutné dodržať odporúčaný postup, ktorý je znázornený nasledujúcim obrázkom.

Odporúčaný smer pokládky - Spoltex

Kobercové štvorce sú na rube týmito pomocnými šípkami vždy opatrené, takže s ich pokládkou si poradí každý správny domáci majster.


Tu sme pre Vás spísali najčastejšie otázky, na ktoré sa nás pýtate:


1) Ako sa kobercové štvorce lepia?
Odpoveď: Štvorce je možné lepiť buď klasickým lepidlom na koberce alebo obojstrannou lepiacou páskou. Páska je možná lepším riešením, pretože sa nepoškodí podkladový materiál a štvorec je potom možné ľahko vymeniť. Odporúčame ale páskou nešetriť, aby štvorec dobre držal.

2) Ako sa kobercové štvorce dávajú dole / menia?
Odpoveď: Ľahko. Pomocou noža alebo iného nástroja sa pokúste nadvihnúť hranu štvorca a potom ho jednoducho strhnite. Odstráňte zaschnuté lepidlo alebo lepiacu pásku, podlahu očistite a môžete nalepiť nový štvorec. Než poviete "Mujkoberec", máte to hotovo.

3) Môžem kombinovať rôzne farby a vzory štvorcov?
Odpoveď: Jasne, práve to je jednou z hlavných výhod kobercových štvorcov. Môžete si ľahko poskladať mozaiku podľa vašich vlastných preferencií.

4) Naozaj je možné zakúpiť iba celé balenia štvorcov po 20 kusoch?
Odpoveď: Bohužiaľ je to naozaj tak. Aladin sa ospravedlňuje, ale keď pre Vás nakupuje tovar u výrobcu, musí tiež nakupovať po baleniach.

5) V čom spočíva výhoda kobercových štvorcov oproti normálnemu metrážovému kobercu?
Odpoveď: Keď ušpiníte metrážový koberec a škvrna nemožno vyčistiť, je to problém. Keď ušpiníte kobercový štvorec, jednoducho ho vymeníte za iný. Špinavé psie packy a chlieb s marmeládou v ruke dieťaťa stojaceho na Vašom koberci už nemusia byť Vašou nočnou morou.

6) Zvládnem inštaláciu štvorcov sám?
Odpoveď: Zvládnete. Aj my sme to zvládli (a to je čo povedať).

7) Sú kraje štvorcov začistené?
Odpoveď: Sú, nebojte. Hrany sa Vám strapkať nebudú.

8) Sú po položení štvorcov viditeľné škáry?
Odpoveď: To záleží na tom, či ich správne položíte. Keď sa budete držať nášho návodu, hrany vidieť nie sú. Aj keď ak ich budete na kolenách hľadať s lupou, asi ich nájdete.

Hurá do kategórie kobercových štvorcov!