Vyskúšajte si ZADARMO, ako by rôzne koberce a podlahy vyzerali vo Vašej izbe v našom plánovači.

koberec v spálni

Ako si zaistiť kvalitný spánok?


Základ každej miestnosti tvorí podlaha. A nie inak je tomu aj v prípade spálne. Hoci na ňu tu nie sú kladené také nároky ako v iných častiach domu – napríklad v kúpeľni či kuchyni, neznamená to, že by sme jej výber mali brať na ľahkú váhu. Naopak. Najlepšie sa sem hodí koberec, ktorý priestor príjemne zateplí a zútulní. Vyberajte ideálne koberce s vysokým vlasom, do ktorých sa krásne zaboríte. Okrem celoplošných môžete voliť aj kusové, ktoré sú k dispozícii v najrôznejších vzoroch, štýloch aj farbách. Ak si nepotrpíte na experimentovanie, môžete zvoliť aj jednofarebný koberec.

 

Pohodlné poležanie

Na tom, ako odpočinutie sa ráno prebudíme, sa podieľa nielen prostredie, ale aj celý rad ďalších faktorov. Jedným z tých hlavných je pochopiteľne posteľ, do ktorej sa každý večer ukladáme na spánok. Vedľa rozhodne nešliapnete, ak zvolíte posteľ z masívu . Nielen, že je zárukou kvality, ale navyše pekne vyzerá, pretože sa v nej citlivo snúbi elegantný a moderný design. Drevo ako prírodný materiál zrejme nikdy nevyjde z módy, navyše vytvára pocit príjemnej domácej atmosféry. Na niekoho však môže pôsobiť trochu chladne, dá tak radšej prednosť čalúneným posteliam , ktoré sú na zohnanie v rôznych štýloch.

 

Kvalitný podklad

Ruka v ruke s nákupom postele by mal ísť aj nákup matraca . Pri jej výbere zohráva úlohu jej tvrdosť, materiál, ale aj hmotnosť, vek či zdravotný stav spáča. Na výber je veľké množstvo druhov, zaobstarať si môžete pružinový, penový, latexový alebo zdravotný matrac. Jej vlastnosti naplno vyniknú iba v prípade, že ju uložíte na vhodný rošt. Ten má totiž dôležitú podpornú funkciu a významne ovplyvňuje jej životnosť, hygienu a správnu ortopedickú funkčnosť. Vysoký komfort pre relaxáciu ponúkajú polohovateľné lamelové rošty , ktoré je možné nastaviť v oblasti hlavy, čo oceníte v prípade, že chvíle pred zaspaním trávite čítaním knihy. Polohovať ich môžete aj v oblasti nôh a uľaviť si tak od ich bolesti.

 

Ponechajte spálňu vzdušnosť

Spálňa by mala pôsobiť vzdušne, preto ju zbytočne nezahlťte nábytkom. Vedľa postele umiestnite nočné stolíky, ktoré vám poslúžia na odloženie drobností, čo potrebujete mať neustále po ruke. Voľte ich v rovnakom dizajne ako posteľ – spálňa tak dostane jednotný ráz. Chýbať by tu nemali šatníkové skrine, ktoré poskytnú dostatok úložného priestoru. Na spodnú bielizeň môžete zaobstarať ešte komody, ale tým by malo byť urobené nákupom nábytku za dosť. Ponechajte jej štýl, eleganciu a priestrannosť, len v takej miestnosti sa vám totiž bude relaxovať jedna báseň!