🍀 Pokoste ceny umelých tráv s kódom TRAVA. Výpredaj tráv a zľavy až 28 %.

Uložiť

Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová

 • Japonská kvalita
Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová

Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová

Hnedá podlahová krytina z vinylu, ktorá sa môže pýšiť exkluzívnym a realistickým vzhľadom. Jedná sa o lepené vinylové dielce s pomerne hrubou nášľapnou vrstvou a ochrannou vrstvou PUR. Vďaka týmto parametrom sú veľmi odolné a obstoja preto nielen v domácnostiach, ale aj v komerčných a priemyselných interiéroch. K produktu sa hodí Lišta PVC obvodová SLK50 W177 Kanadský smrek.   Viac informácií
Doprava zdarma, vrácení zdarma do 1 roku
Doprava aj vrátenie ZADARMO po celej SR
Možnosti dopravy a platby

Viac detailov

Nie je nahraná príloha.

Pre rohožku s potlačou odporúčame rovno nahrať predlohu na vytlačenie (na tejto stránke je potrebné vybrať súbor a následne stlačiť tlačidlo "Uložiť"). Pokiaľ ju nemáte hneď pri sebe k dispozícii, je možné ju poslať aj dodatočne do mailu.

Ako zmerať miestnosť? V prípade, že máte miestnosť nepravidelného tvaru (napr. tvaru L), môžete si spočítať počet metrov štvorcových, ktoré zadáte nižšie. Kliknite pre ukážku.
m2
(celkom m2)

Vybrali sme lištu, ktorá sa farebne hodí k tejto podlahe. Lišta slúži na estetické zakončenie podlahy pri stene, obsahuje kanálik, ktorým je možné pretiahnuť káble.
Na pokládku potrebujete
Pripravili sme pre Vás doplnky, ktoré sa môžu hodiť na správnu inštaláciu podlahy.
Pre Váš rozmer miestnosti odporúčame celkom 1x 4kg lepidla.

Výhodná cena!
92,76 € bez kódu s DPH
92,76 € s kódom
77,30 € bez DPH

Ani Aladin nevie narezať koberec s nulovými rozmermi. Prosíme, zadajte všetky rozmery väčšie ako 0 :)

Odchýlka v rozmere môže byť 1%, min 3 cm (norma STN P CEN/TS 14159), odporúčame pripočítať rezervu 5-10 cm. Pri objednaní kusov z rôznych šíri role môže mať každá rola iný farebný odtieň.
Pre náročných
Tajima Značka:
Tajima
Doprava zadarmo
po celej SR na všetky objednávky
Vrátenie zadarmo vrátane dopravy
Nevyhovuje farba? Tovar môžete bezdôvodne vrátiť až do roka od odoslania.
Záruka na 3 roky zadarmo
Našim produktom plne veríme a tu je dôkaz.
Garancia najnižšej ceny
Pokiaľ do 60 dní od nákupu uvidíte zakúpený tovar na našom webe lacnejšie, vrátime Vám rozdiel.
Ďalšie ALL INCLUSIVE výhody ZADARMO

Aladin by sa pre Vás doslova rozkrájal:

 • Koberce na mieru v ľubovoľnom rozmere
 • Zadarmo vizualizácia vo Vašej miestnosti
 • Bytový radca + inspiračný kútik
 • Zľavy na ďalší nákup
 • Za koberec môžete zaplatiť až si ho vyskúšate
 • Prvotriedna zákaznícka podpora
 • Príslušenstvo

  Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová
  Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová Vinylová podlaha Tajima Classic Ambiente 6660 dymová


  Detaily

  Kolekcia TAJIMA CLASSIC AMBIENTE je luxusný rad vinylových podláh v dekoroch dreva. Vyrába sa za použitia vysoko kvalitných materiálov a technológií, vrátane filmovej tlače s vysokým rozlíšením, ktorá dodáva produktom exkluzívny a realistický vzhľad. Jedná sa o lepené vinylové dielce s nášľapnou vrstvou 0,55 mm a celkovou hrúbkou 3 mm. Medzi ich prednosti patrí ochranná vrstva PUR zaisťujúca vysokú odolnosť a jednoduchú údržbu, kompatibilita s kolieskovou stoličkou a podlahovým kúrením.

  Typ produktu Vinylová podlaha

  Vďaka svojim praktickým vlastnostiam je vinylová podlaha obľúbeným a všestranným riešením pre celé interiéry. Je vyrobená z vodeodolného vinylu, a preto nájde uplatnenie nielen v obývacích izbách, ale aj v kúpeľniach, kuchyniach alebo iných priestoroch náchylných na vlhkosť. Ďalšími výhodami sú jednoduchá údržba či pohodlné došľapy. Ak si vyberiete vinyl s vyššou triedou záťaže, môžete ho inštalovať aj do komerčných alebo priemyselných interiérov. Aladinova ponuka vinylových podláh zahrňuje lepený (lacnejšie) aj kľukový vinyl (jednoduchšia inštalácia) v širokej škále dekorov.

  Špeciálne vlastnosti Vhodný k podlahovému kúreniu

  Táto podlahová krytina má rada teplo, takže ju môžete bez obáv položiť na podlahové vykurovanie. Takto bude teplo vám aj jej a všetci budú spokojní. Ak sa rozhodnete pre vinylovú podlahu, upozorňujeme, že teplota podlahového vykurovania nesmie prekročiť 27 °C, aby platila záruka.

  Špeciálne vlastnosti Vhodné pod kolieskovú stoličku

  Chceli by ste si dať tento koberec do pracovne, ale máte kolieskovú stoličku? Žiadny problém, tento krásavec si s ňou dokonale rozumie aj bez toho, aby ste na ňu museli dávať ochrannú podložku. Je to odolný kúsok, ktorý je vhodný aj pod kolieskovú stoličku, či už na nej pracujete, alebo zažívate dobrodružstvo pri počítačovej hre.

  Ďalšie vlastnosti Ľahká údržba

  Ak chcete dať svojmu domovu štýl novým prvkom podlahy, ale zároveň ste v neustálom ruchu spôsobenom pohybom mnohých rúk, nôh alebo tlapiek, tento výrobok je pre vás ideálnou voľbou. Jeho výhodou je, že sa ľahko udržiava. Nemusíte sa teda obávať položiť ho na miesta, kde sa často objavujú drobky alebo kde padá veľa chlpov.

  Trieda kvality Pre náročných

  Výrobok prémiovej kvality vyrobený z prvotriednych materiálov so zameraním na detail. Cena je možno trochu vyššia, ale na oplátku môžete očakávať skutočne kvalitný výrobok, ktorý vám pravdepodobne vydrží po mnoho rokov. Ale nejde len o výdrž. Na tomto produkte je na prvý pohľad vidieť, že nebol utkaný horúcou ihlou, ale výrobca si na ňom dal naozaj záležať. My by sme zaňho dali ruku do ohňa.

  Stiahnuť

  Recenzie

  Recenze produktu

  Hodnotenia do 15.12. 2022 mohli byť pridané aj neregistrovanými uživateľmi. Hodnotenia od 16.12.2022 sú overené, pridané iba registrovanými uživateľmi a nie sú moderované.


  Pre pridanie recenzie sa prosím prihláste

  To nám novo ukladá zákon, aby recenzie boli autentické.

  Zapomenuli jste heslo?

  Zaregistrovat se


  Informace o výrobci Tajima:

  Tajima

  Spoločnosť Tajima bola založená v roku 1919, keď Takenaga Tajima založil chemické výskumné laboratórium na výrobu a predaj asfaltových hydroizolačných materiálov pre stavebníctvo. V roku 1952 rozšíril spoločnosť a vytvoril divíziu podlahových krytín. V roku 1953 sa spoločnosť rozdelila na dve divízie, divíziu podlahových krytín a divíziu strešných krytín. V roku 1989 vznikla spoločnosť Tajima Europe, ktorá sa zaoberala predajom podlahových krytín v Európe.

  Zobraziť všetky produkty od výrobcu Tajima

  Inštalácia (pokládka) vinylovej podlahy

  Kompletné video návod ako vinyl položiť:  Čo musí byť hotové pred pokládkou?

  Či už budeme pokladať lepený alebo klikový vinyl, povrch musí byť absolútne rovný, súdržný a čistý. Nikdy neklaďte vinyl na PVC podlahu ani na koberec. Tieto materiály sa môžu zvlniť, a to by vám mohlo na podlahe napáchať pekné škody. Jediná krytina, na ktorú je možné vinyl položiť, je vyrovnaná dlažba. Inak je nutné vinyl položiť buď na novú podlahu alebo je potrebné miestnosť vystierkovať (ideálna stierka so skleným vláknom), než sa vinyl začne pokladať. Pred pokládkou sa tiež uistite, že je podlaha dokonale suchá.

  Všeobecné princípy pokladania

  Pri pokládke vinylu nikdy nepokladáme podlahu až k stene, ale necháme medzeru na tzv. dilatačné spoje medzi podlahou a stenou. Ide o medzeru o veľkosti 5 až 10 mm od steny a od všetkých pevných vecí v priestore napr. stĺpov a pod. V dôsledku zmien teplôt a vlhkosti v miestnosti sa môže vinylová podlaha mierne roztiahnuť alebo zmenšiť (skôr v jednotkách mm). Pokiaľ by ale bola natlačená až k stene, nemala by sa kam roztiahnuť a začala by sa vlniť.

  Vinyl by mal byť zložený minimálne 2 dni v daných miestnostiach pokládky, aby sa aklimatizoval na podmienky v daných priestoroch.

  Pokiaľ pokladáte v miestnosti s podlahovým vykurovaním, kúrenie v ideálnom prípade vypnite alebo ho znížte na minimálnu vykurovanú teplotu

   

  Umiestňovanie vinylových dielcov:
  Vinylové dielce pokladáme v radoch tak, aby škáry (medzery medzi dielcami) neboli v každom rade na rovnakom mieste, ale musia byť od seba minimálne 10-15 cm vzdialené: 

  Pokládka lepeného vinylu

  Príprava podkladu

  Na rozdiel od klikového vinylu musí byť pre pokládku lepeného vinylu podklad dokonale rovný a vyhladený. Podklad by mal byť vystierkovaný a musí sa zbrúsiť, aby sa zbavil vrchnej nesúdržnej časti a zároveň rôznych malých nezrovnalostí. Na podklad je nutné použiť penetráciu  Pokládka vinylu a lepenie

  Ako lepidlo použijeme špeciálne lepidlo na vinyl odporúčané výrobcom vinylu, prípadne môžeme použiť univerzálne lepidlo na vinyl. Lepidlo nanesieme na podklad, a necháme zvetrať (v závislosti od typu lepidla - viď návod na obale lepidla). Lepidlo nanášame rovnomerne iba na podklad (nie na vinylové dielce) napr. stierkou. Stierka je nástroj, ktorý má tenkú a rovnú plochu (niečo ako veľká špachtľa), ktorú namočíme do lepidla a následne lepidlo roztierame po podlahe.

  Jednotlivé dielce vinylu potom lepíme na podlahu s nanesenou vrstvou lepidla. Prvý rad je opäť nutné porovnať do milimetra, aby sa nám škáry neprejavili v nasledujúcich radoch pokládky. Poslednú lamelu v tomto rade je potrebné zarovnať k stene, a teda s najväčšou pravdepodobnosťou ju skrátiť. To urobíme tak, že jej zvrchu (= z pohľadovej časti) narežeme nožom a potom ju zlomíme. Lamela by sa mala krásne prelomiť v narezanej časti.

  Takto postupujeme stále dookola, kým nedosiahneme požadovanú položenú plochu.  Ako vybrať vinylovú podlahu?

  Okrem vzhľadu sa budete rozhodovať podľa parametrov jednotlivých druhov vinylových podláh:


  Záťažová trieda
  Označuje ju dvojica čísel, z ktorých to prvé zodpovedá konkrétnemu priestoru, kde bude podlaha umiestnená. Číslo 2 je pre bytové priestory, číslo 3 pre priestory komerčné a číslo 4 naznačuje, že krytina je určená pre priemyselné objekty. Druhé číslo určuje odolnosť voči záťaži. Napr. podlaha s označením 21, bude vhodná napr. do spálne, teda miestnosti, ktorá nepodlieha veľkej záťaži.

  Materiál základovej dosky
  Materiálov, ktoré fungujú ako nosná vrstva je veľké množstvo. Všeobecne sa dá povedať, že ťažšie materiály sú odolnejšie. Aktuálne sa javia ako najvhodnejšie vinylové podlahy s rigidným jadrom, pri ktorom oceníte hlavne lepšiu tvarovú stálosť pod vplyvom teplotných zmien a pevnejšie zámky.

  Hrúbka podlahy
  Platí pravidlo, že s nižšou hrúbkou výrazne klesá aj kvalita. Podlahy s nižšou hrúbkou nemávajú také pevné zámkové spoje a tiež sa viac prejavia nerovnosti podkladu. Ďalším podstatným kritériom je aj hrúbka nášľapnej vrstvy. Opäť platí, že čím väčšia hrúbka nášľapnej vrstvy, tým je podlaha odolnejšia.

  Štruktúra povrchu
  Povrch by nemal byť úplne hladký a ani nie veľmi hrubý. Pokiaľ si potrpíte na kvalitu, vyžadujte podlahy s registrovaným embossom – povrch s touto technológiou je napr. nerozoznateľný od povrchu skutočného dreva.

  Vhodnosť pre vykurovanú podlahu
  Pokiaľ máte podlahové vykurovanie, je nutné zvoliť podlahu, ktorá je na to určená.


  Tabuľka dát

  Tip: Všetky základné pojmy a ich vysvetlenie nájdete v našom slovníku kobercov a podláh.

  Farba Hnedá
  Obsah balenia (m2) 3,25 m2
  Nášľapná vrstva 0,55 mm
  Záťažová trieda 23 - domácnosť, vysoká záťaž
  33 - komerčné priestory, vysoká záťaž
  42 - priemyselné priestory, stredná záťaž
  Rozmery lamiel 1219,2 x 177,8 mm
  Počet lamiel v balení 15
  Integrovaná podložka (vinyl) Neobsiahnutá a nie je treba
  Typ dielcov Lepený
  Trieda horľavosti (reakcie na oheň) Bfl - len obmedzené šírenie požiaru
  Materiál Syntetický (umelý)
  Celková výška 3 mm
  Celková hmotnosť 8500 g/m2
  Využívanie Vnútorné
  Špeciálne vlastnosti Vhodný k podlahovému kúreniu
  Vhodný pod kolieskovú stoličku
  Ďalšie vlastnosti Ľahká údržba
  Krajina pôvodu Južná Kórea
  Určenie podľa miestnosti Obývacia izba
  Kuchyňa
  Spálňa
  Detská izba
  Chodba / Predsieň
  Kancelária
  Obchodné priestory
  Priemyselné priestory
  Typ dreveného dekoru Dub
  Trieda kvality Pre náročných
  Dekor Drevo
  Značka Tajima
  Záruka 3 roky (predĺžená zadarmo)
  Možnosť vzoriek Vzorka k zaslaniu zdarma
  Doprava Doprava zadarmo k Vám aj späť
  Typ produktu Vinylová podlaha
  Aladinův tip
  Čo na to hovorí expert Aladin?
  Rozmýšľam, že začnem lietať aj na vinyle.

  Máte k produktu otázku?

  Pýtajte sa, sme radi k dispozícii :)

  Zákaznická podpora k dispozici
  Monika Jodlová
  Zákaznícky blahotvorca,
  Aladinov pomocník
  +421 232 195 596
  Po - Pia: 9 - 18h, So: 9 - 13h
  Položiť otázku k produktu
  Otvorí chat (cez celú obrazovku)
  Podrobný kontakt

  Tip: Rady od profesionálnej dizajnérky zdarma

  Napíšte nám vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka vám zadarmo odporučí koberec presne podľa vašej potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale aj odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
  Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

  Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte.


  Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či máte záujem o kusový koberec alebo metrážny, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.


  Viac informácií o tom, ako spracovávame osobné údaje nájdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů .

  Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
  designer@mojkoberec.sk


  Pavla Tvrdíková
  Profesionálna dizajnérka
  Poznáte z TV Prima
  Viac o Pavle

  Pokiaľ preferujete telefonickú konzultáciu, bude sa Vám rada venovať naša zákaznícka podpora: +421 232 195 596


  Ostatné výrobky v rovnakej kategórii Tajima Classic Ambiente vinyl (16)