Urobte si to na Vianoce pekné - vybrali sme pre Vás tie naj vianočné tipy.

Uložiť

Vinylová podlaha Plank IT 1825 Tully

 • Dodáme do Vianoc
 • Zvýšená odolnosť
Vinylová podlaha Plank IT 1825 Tully

Vinylová podlaha Plank IT 1825 Tully

Vinylová podlaha Plank IT 1825 Tully kombinuje prednosti vinylu s dreveným dekorom. Jedná sa o kvalitné vinylové dielce, ktoré sú odolné voči mechanickému poškodeniu, a preto nájdu uplatnenie nielen v domácnostiach či komerčných interiéroch, ale dokonca aj v priemyselných priestoroch. K produktu sa hodí Lišta PVC obvodová SLK50 W183 Dub montana   Viac informácií
Doprava zdarma, vrácení zdarma do 1 roku
Doprava aj vrátenie ZADARMO po celej SR
Možnosti dopravy

Viac detailov

Zvoľte si z variácií:
Zadajte rozmer miestnosti alebo celkovú plochu: Dĺžku a šírku môžete ľubovoľne prehodiť. Vinylové dielce si môžete položiť v miestnosti ľubovoľným smerom.
Ako zmerať miestnosť? V prípade, že máte miestnosť nepravidelného tvaru (napr. tvaru L), môžete si spočítať počet metrov štvorcových, ktoré zadáte nižšie. Kliknite pre ukážku.
cm
Použite rozpätie:
cm
Použite rozpätie:
Pridať ďalšiu miestnosť
alebo


Vybrali sme lištu, ktorá sa farebne hodí k tejto podlahe. Lišta slúži na estetické zakončenie podlahy pri stene, obsahuje kanálik, ktorým je možné pretiahnuť káble.

Na pokládku odporúčame tieto doplnky
Pripravili sme pre Vás doplnky, ktoré sa môžu hodiť na správnu inštaláciu podlahy.
Pre Váš rozmer miestnosti odporúčame celkom 1x 4kg lepidla.

82,58 € s DPH

68,82 € bez DPH

Ani Aladin nevie narezať koberec s nulovými rozmermi. Prosíme, zadajte všetky rozmery väčšie ako 0 :)

* Tolerancia rozmerov podľa normy STN P CEN/TS 14159 je 1% (min 3cm), odporúčame objednať vždy skôr väčší rozmer s rezervou. Na reklamácie, kde rozmer neprekračuje vyššie uvedenú toleranciu nebude braný ohľad.
Zlatá stredná cesta
Graboplast Značka:
Graboplast
Doprava zadarmo
po celej SR na všetky objednávky
Vrátenie zadarmo vrátane dopravy
Nevyhovuje farba? Tovar môžete bezdôvodne vrátiť až do roka od odoslania.
Záruka na 3 roky zadarmo
Našim produktom plne veríme a tu je dôkaz.
Garancia najnižšej ceny
Pokiaľ do 60 dní od nákupu uvidíte zakúpený tovar na našom webe lacnejšie, vrátime Vám rozdiel.
Ďalšie ALL INCLUSIVE výhody ZADARMO

Aladin by sa pre Vás doslova rozkrájal:

 • Koberce na mieru v ľubovoľnom rozmere
 • Zadarmo vizualizácia vo Vašej miestnosti
 • Bytový radca + inspiračný kútik
 • Zľavy na ďalší nákup
 • Za koberec môžete zaplatiť až si ho vyskúšate
 • Prvotriedna zákaznícka podpora
 • Vinylová podlaha Plank IT 1825 Tully
  Vinylová podlaha Plank IT 1825 Tully

  Detaily

  Vinylové dielce PLANK IT od maďarského výrobcu Graboplast vnesú luxusnú atmosféru do každej domácnosti či komerčného interiéru. Jedná sa o podlahové riešenie s dlhou životnosťou vďaka odolnosti proti nárazom, škvrnám a poškriabaniu, takže sa perfektne hodí do obchodov, kancelárií, hotelov, reštaurácií a pod. Táto vinylová podlaha je vystužená sklenými vláknami, a preto je rozmerovo stabilná, má zvukovo izolačné vlastnosti a zaisťuje hrejivý pocit pod nohami. Vďaka povrchovej úprave PUR je ľahko udržateľná a jej flexibilita poskytuje ekonomickú, ľahkú a rýchlu inštaláciu.

  Stiahnuť

  Recenzie

  Pro přidání recenze se prosím přihlaste

  To nám nově ukládá zákon, aby recenze byly autentické.

  Zapomenuli jste heslo?

  Zaregistrovat se


  Informace o výrobci Graboplast:

  Graboplast

  Graboplast je maďarská spoločnosť, ktorá vyrába podlahové krytiny s použitím najmodernejších technológií a dodáva ich do viac ako 100 krajín. Sortiment výrobkov sa za posledné desaťročie výrazne zmenil a v súčasnosti sa spoločnosť okrem bytových podláh zameriava aj na špeciálne podlahy, ako sú komerčné, výstavné, športové a automobilové podlahy. Spoločnosť Graboplast ponúka vysokú kvalitu a vo svojich výrobných procesoch používa suroviny šetrné k životnému prostrediu. Kľúčom ku kvalite je efektívna výroba, konkurencieschopnosť a vynikajúce služby zákazníkom. Spoločnosť je certifikovaná podľa noriem ISO 9001 a ISO 14001.

  Zobraziť všetky produkty od výrobcu Graboplast

  Inštalácia (pokládka) vinylovej podlahy

  Kompletné video návod ako vinyl položiť:  Čo musí byť hotové pred pokládkou?

  Či už budeme pokladať lepený alebo klikový vinyl, povrch musí byť absolútne rovný, súdržný a čistý. Nikdy neklaďte vinyl na PVC podlahu ani na koberec. Tieto materiály sa môžu zvlniť, a to by vám mohlo na podlahe napáchať pekné škody. Jediná krytina, na ktorú je možné vinyl položiť, je vyrovnaná dlažba. Inak je nutné vinyl položiť buď na novú podlahu alebo je potrebné miestnosť vystierkovať (ideálna stierka so skleným vláknom), než sa vinyl začne pokladať. Pred pokládkou sa tiež uistite, že je podlaha dokonale suchá.

  Všeobecné princípy pokladania

  Pri pokládke vinylu nikdy nepokladáme podlahu až k stene, ale necháme medzeru na tzv. dilatačné spoje medzi podlahou a stenou. Ide o medzeru o veľkosti 5 až 10 mm od steny a od všetkých pevných vecí v priestore napr. stĺpov a pod. V dôsledku zmien teplôt a vlhkosti v miestnosti sa môže vinylová podlaha mierne roztiahnuť alebo zmenšiť (skôr v jednotkách mm). Pokiaľ by ale bola natlačená až k stene, nemala by sa kam roztiahnuť a začala by sa vlniť.

  Vinyl by mal byť zložený minimálne 2 dni v daných miestnostiach pokládky, aby sa aklimatizoval na podmienky v daných priestoroch.

  Pokiaľ pokladáte v miestnosti s podlahovým vykurovaním, kúrenie v ideálnom prípade vypnite alebo ho znížte na minimálnu vykurovanú teplotu

   

  Umiestňovanie vinylových dielcov:
  Vinylové dielce pokladáme v radoch tak, aby škáry (medzery medzi dielcami) neboli v každom rade na rovnakom mieste, ale musia byť od seba minimálne 10-15 cm vzdialené: 

  Pokládka lepeného vinylu

  Príprava podkladu

  Na rozdiel od klikového vinylu musí byť pre pokládku lepeného vinylu podklad dokonale rovný a vyhladený. Podklad by mal byť vystierkovaný a musí sa zbrúsiť, aby sa zbavil vrchnej nesúdržnej časti a zároveň rôznych malých nezrovnalostí. Na podklad je nutné použiť penetráciu  Pokládka vinylu a lepenie

  Ako lepidlo použijeme špeciálne lepidlo na vinyl odporúčané výrobcom vinylu, prípadne môžeme použiť univerzálne lepidlo na vinyl. Lepidlo nanesieme na podklad, a necháme zvetrať (v závislosti od typu lepidla - viď návod na obale lepidla). Lepidlo nanášame rovnomerne iba na podklad (nie na vinylové dielce) napr. stierkou. Stierka je nástroj, ktorý má tenkú a rovnú plochu (niečo ako veľká špachtľa), ktorú namočíme do lepidla a následne lepidlo roztierame po podlahe.

  Jednotlivé dielce vinylu potom lepíme na podlahu s nanesenou vrstvou lepidla. Prvý rad je opäť nutné porovnať do milimetra, aby sa nám škáry neprejavili v nasledujúcich radoch pokládky. Poslednú lamelu v tomto rade je potrebné zarovnať k stene, a teda s najväčšou pravdepodobnosťou ju skrátiť. To urobíme tak, že jej zvrchu (= z pohľadovej časti) narežeme nožom a potom ju zlomíme. Lamela by sa mala krásne prelomiť v narezanej časti.

  Takto postupujeme stále dookola, kým nedosiahneme požadovanú položenú plochu.  Ako vybrať vinylovú podlahu?

  Okrem vzhľadu sa budete rozhodovať podľa parametrov jednotlivých druhov vinylových podláh:


  Záťažová trieda
  Označuje ju dvojica čísel, z ktorých to prvé zodpovedá konkrétnemu priestoru, kde bude podlaha umiestnená. Číslo 2 je pre bytové priestory, číslo 3 pre priestory komerčné a číslo 4 naznačuje, že krytina je určená pre priemyselné objekty. Druhé číslo určuje odolnosť voči záťaži. Napr. podlaha s označením 21, bude vhodná napr. do spálne, teda miestnosti, ktorá nepodlieha veľkej záťaži.

  Materiál základovej dosky
  Materiálov, ktoré fungujú ako nosná vrstva je veľké množstvo. Všeobecne sa dá povedať, že ťažšie materiály sú odolnejšie. Aktuálne sa javia ako najvhodnejšie vinylové podlahy s rigidným jadrom, pri ktorom oceníte hlavne lepšiu tvarovú stálosť pod vplyvom teplotných zmien a pevnejšie zámky.

  Hrúbka podlahy
  Platí pravidlo, že s nižšou hrúbkou výrazne klesá aj kvalita. Podlahy s nižšou hrúbkou nemávajú také pevné zámkové spoje a tiež sa viac prejavia nerovnosti podkladu. Ďalším podstatným kritériom je aj hrúbka nášľapnej vrstvy. Opäť platí, že čím väčšia hrúbka nášľapnej vrstvy, tým je podlaha odolnejšia.

  Štruktúra povrchu
  Povrch by nemal byť úplne hladký a ani nie veľmi hrubý. Pokiaľ si potrpíte na kvalitu, vyžadujte podlahy s registrovaným embossom – povrch s touto technológiou je napr. nerozoznateľný od povrchu skutočného dreva.

  Vhodnosť pre vykurovanú podlahu
  Pokiaľ máte podlahové vykurovanie, je nutné zvoliť podlahu, ktorá je na to určená.


  Tabuľka dát

  Tip: Všetky základné pojmy a ich vysvetlenie nájdete v našom slovníka kobercov a podláh.

  Typ produktu Vinylová podlaha
  Typ dielcov Lepený
  Trieda kvality Zlatá stredná cesta
  Nášľapná vrstva 0,55 mm
  Záťažová trieda 23 - domácnosť, vysoká záťaž
  33 - komerčné priestory, vysoká záťaž
  42 - priemyselné priestory, stredná záťaž
  Materiál Syntetický (umelý)
  Celková výška 2,5 mm
  Celková hmotnosť 3800 g / m2
  Dekor Drevo
  Farba Hnedá
  Využívanie Vnútorné
  Obsah balenia (m2) 2,71
  Počet lamiel v balení 12
  Rozmery lamiel 1220 x 185 mm
  Integrovaná podložka (vinyl) Neobsiahnutá a nie je treba
  Trieda horľavosti (reakcie na oheň) Bfl - len obmedzené šírenie požiaru
  Špeciálne vlastnosti Vhodný k podlahovému kúreniu
  Vhodný pod kolieskovú stoličku
  Ďalšie vlastnosti Ľahká údržba
  Určenie podľa miestnosti Obývacia izba
  Kuchyňa
  Spálňa
  Detská izba
  Chodba / Predsieň
  Kancelária
  Obchodné priestory
  Priemyselné priestory
  Krajina pôvodu Maďarsko
  Značka Graboplast
  Záruka 3 roky (predĺžená zadarmo)
  Doprava Doprava zadarmo k Vám aj späť
  Možnosť vzoriek Vzorka na poslanie zadarmo
  Vzorka na predajni Praha
  Aladinův tip
  Čo na to hovorí expert Aladin?
  Poradí si s podlahovým kúrením aj kolieskovou stoličkou.

  Máte k produktu otázku?

  Pýtajte sa, sme radi k dispozícii :)

  Zákaznická podpora k dispozici
  Monika Jodlová
  Zákaznícky blahotvorca,
  Aladinov pomocník

  Tip: Nechajte si zadarmo poradiť od profesionálnej dizajnérky

  Napíšte nám Vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka Vám zadarmo odporučí koberec presne pre Vaše potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale hlavne odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
  Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

  Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte a vhodnejšie pre vás navrhne ten pravý koberec.


  Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či sa jedná o kusový koberec alebo metrážový, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.
  Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
  designer@mojkoberec.sk


  Pavla Tvrdíková
  Profesionálna bytová dizajnérka a milá ľudská bytosť
  Prípadne sa obráťte na našu ochotnú zákaznícku linku, kde Vám tiež radi poradíme: +421 232 195 596

  Príslušenstvo

  Ostatné výrobky v rovnakej kategórii Plank IT vinyl (11)