Vyskúšajte si ZADARMO, ako by rôzne koberce a podlahy vyzerali vo Vašej izbe v našom plánovači.

Uložiť

Vinylová podlaha lepená iD Inspiration 30 Contemporary Oak Grey

 • Značkový a ekonomický vinyl
Vinylová podlaha lepená iD Inspiration 30 Contemporary Oak Grey

Vinylová podlaha lepená iD Inspiration 30 Contemporary Oak Grey

Táto vinylová podlaha sa vďaka svojej neutrálnej farbe hodí do každého interiéru, či už sa jedná o domácnosť alebo komerčný priestor. Tento lepený vinyl je nenáročný na údržbu, veľmi odolný a kompatibilný s kolieskovou stoličkou. Môžete ho položiť na podlahové kúrenie a má antistatickú úpravu. K produktu sa hodí Lišta PVC obvodová SLK50 W478 Dub sardinia   Viac informácií
Doprava zdarma, vrácení zdarma do 1 roku
Doprava aj vrátenie ZADARMO po celej SR
Možnosti dopravy

Viac detailov

Zvoľte si z variácií:
Zadajte rozmer miestnosti alebo celkovú plochu: Dĺžku a šírku môžete ľubovoľne prehodiť. Podlahové dielce si môžete položiť v miestnosti ľubovoľným smerom.
Ako zmerať miestnosť? V prípade, že máte miestnosť nepravidelného tvaru (napr. tvaru L), môžete si spočítať počet metrov štvorcových, ktoré zadáte nižšie. Kliknite pre ukážku.
cm
Použite rozpätie:
cm
Použite rozpätie:
Pridať ďalšiu miestnosť
alebo
m2


Vybrali sme lištu, ktorá sa farebne hodí k tejto podlahe. Lišta slúži na estetické zakončenie podlahy pri stene, obsahuje kanálik, ktorým je možné pretiahnuť káble.

Na pokládku odporúčame tieto doplnky
Pripravili sme pre Vás doplnky, ktoré sa môžu hodiť na správnu inštaláciu podlahy.
Pre Váš rozmer miestnosti odporúčame celkom 1x 4kg lepidla.

Výhodná cena! 134,23 € s DPH

111,86 € bez DPH

Ani Aladin nevie narezať koberec s nulovými rozmermi. Prosíme, zadajte všetky rozmery väčšie ako 0 :)

* Odchýlka v rozmere môže byť 1%, min 3 cm (norma STN P CEN/TS 14159). Do rozmeru odporúčame započítať celkovú rezervu 5-10 cm.
Zlatá stredná cesta
Tarkett Značka:
Tarkett
Doprava zadarmo
po celej SR na všetky objednávky
Vrátenie zadarmo vrátane dopravy
Nevyhovuje farba? Tovar môžete bezdôvodne vrátiť až do roka od odoslania.
Záruka na 3 roky zadarmo
Našim produktom plne veríme a tu je dôkaz.
Garancia najnižšej ceny
Pokiaľ do 60 dní od nákupu uvidíte zakúpený tovar na našom webe lacnejšie, vrátime Vám rozdiel.
Ďalšie ALL INCLUSIVE výhody ZADARMO

Aladin by sa pre Vás doslova rozkrájal:

 • Koberce na mieru v ľubovoľnom rozmere
 • Zadarmo vizualizácia vo Vašej miestnosti
 • Bytový radca + inspiračný kútik
 • Zľavy na ďalší nákup
 • Za koberec môžete zaplatiť až si ho vyskúšate
 • Prvotriedna zákaznícka podpora
 • Príslušenstvo

  Vinylová podlaha lepená iD Inspiration 30 Contemporary Oak Grey
  Vinylová podlaha lepená iD Inspiration 30 Contemporary Oak Grey Vinylová podlaha lepená iD Inspiration 30 Contemporary Oak Grey


  Detaily

  Kolekcia ID INSPIRATION 30 od výrobcu Tarkett prináša krásne prírodné motívy prenesené na špičkový vinylový materiál. Vzory sú vďaka tlači s vysokým rozlíšením na nerozoznanie od predlohy. Medzi kľúčové vlastnosti patrí dlhá životnosť, bezkonkurenčná odolnosť a ľahká údržba. Vinylové dielce s celkovou hrúbkou 2 mm sa skladajú z kompaktnej vrstvy vinylu, dekorovej vrstvy, odolnej nášľapnej vrstvy a povrchovej PUR úpravy Tektanium. Produkty z tejto kolekcie sú vhodné pre bytové priestory s vysokou záťažou a komerčné interiéry s nízkou záťažou. Jedná sa o lepený vinyl, ktorý je ľahký na výmenu v prípade poničenia dielcov. Ďalšou výhodou je kompatibilita s podlahovým kúrením a kolieskovou stoličkou, antistatická úprava či odolnosť voči otlakom od nábytku. Čerešničkou na torte je, že tieto vinyly sú recyklovateľné a neobsahujú žiadne ftaláty.

  Stiahnuť

  Recenzie

  Recenze produktu

  Hodnotenia do 15.12. 2022 mohli byť pridané aj neregistrovanými uživateľmi. Hodnotenia od 16.12.2022 sú overené, pridané iba registrovanými uživateľmi a nie sú moderované.  Pre pridanie recenzie sa prosím prihláste

  To nám novo ukladá zákon, aby recenzie boli autentické.

  Zapomenuli jste heslo?

  Zaregistrovat se


  Informace o výrobci Tarkett:

  Tarkett

  Spoznajte koberce Tarkett

  Tarkett je medzinárodná spoločnosť so sídlom vo Francúzsku, ktorá pôsobí vo viac ako 100 krajinách. Spoločnosť vyrába takmer všetky druhy podlahových krytín, od kobercov a PVC až po prírodné linoleum. Spoločnosť denne predá viac ako 1,3 milióna metrov štvorcových podlahových krytín. Celá spoločnosť funguje na princípe Cradle to Cradle, čo v skratke znamená, že všetky výrobky, ktoré spoločnosť vyrába, sa po skončení ich životnosti vrátia späť, bezplatne recyklujú a vyrábajú sa z nich nové výrobky. Všetko je vytvorené so zámerom čo najmenej ovplyvňovať životné prostredie.

  Zobraziť všetky produkty od výrobcu Tarkett

  Inštalácia (pokládka) vinylovej podlahy

  Kompletné video návod ako vinyl položiť:  Čo musí byť hotové pred pokládkou?

  Či už budeme pokladať lepený alebo klikový vinyl, povrch musí byť absolútne rovný, súdržný a čistý. Nikdy neklaďte vinyl na PVC podlahu ani na koberec. Tieto materiály sa môžu zvlniť, a to by vám mohlo na podlahe napáchať pekné škody. Jediná krytina, na ktorú je možné vinyl položiť, je vyrovnaná dlažba. Inak je nutné vinyl položiť buď na novú podlahu alebo je potrebné miestnosť vystierkovať (ideálna stierka so skleným vláknom), než sa vinyl začne pokladať. Pred pokládkou sa tiež uistite, že je podlaha dokonale suchá.

  Všeobecné princípy pokladania

  Pri pokládke vinylu nikdy nepokladáme podlahu až k stene, ale necháme medzeru na tzv. dilatačné spoje medzi podlahou a stenou. Ide o medzeru o veľkosti 5 až 10 mm od steny a od všetkých pevných vecí v priestore napr. stĺpov a pod. V dôsledku zmien teplôt a vlhkosti v miestnosti sa môže vinylová podlaha mierne roztiahnuť alebo zmenšiť (skôr v jednotkách mm). Pokiaľ by ale bola natlačená až k stene, nemala by sa kam roztiahnuť a začala by sa vlniť.

  Vinyl by mal byť zložený minimálne 2 dni v daných miestnostiach pokládky, aby sa aklimatizoval na podmienky v daných priestoroch.

  Pokiaľ pokladáte v miestnosti s podlahovým vykurovaním, kúrenie v ideálnom prípade vypnite alebo ho znížte na minimálnu vykurovanú teplotu

   

  Umiestňovanie vinylových dielcov:
  Vinylové dielce pokladáme v radoch tak, aby škáry (medzery medzi dielcami) neboli v každom rade na rovnakom mieste, ale musia byť od seba minimálne 10-15 cm vzdialené: 

  Pokládka lepeného vinylu

  Príprava podkladu

  Na rozdiel od klikového vinylu musí byť pre pokládku lepeného vinylu podklad dokonale rovný a vyhladený. Podklad by mal byť vystierkovaný a musí sa zbrúsiť, aby sa zbavil vrchnej nesúdržnej časti a zároveň rôznych malých nezrovnalostí. Na podklad je nutné použiť penetráciu  Pokládka vinylu a lepenie

  Ako lepidlo použijeme špeciálne lepidlo na vinyl odporúčané výrobcom vinylu, prípadne môžeme použiť univerzálne lepidlo na vinyl. Lepidlo nanesieme na podklad, a necháme zvetrať (v závislosti od typu lepidla - viď návod na obale lepidla). Lepidlo nanášame rovnomerne iba na podklad (nie na vinylové dielce) napr. stierkou. Stierka je nástroj, ktorý má tenkú a rovnú plochu (niečo ako veľká špachtľa), ktorú namočíme do lepidla a následne lepidlo roztierame po podlahe.

  Jednotlivé dielce vinylu potom lepíme na podlahu s nanesenou vrstvou lepidla. Prvý rad je opäť nutné porovnať do milimetra, aby sa nám škáry neprejavili v nasledujúcich radoch pokládky. Poslednú lamelu v tomto rade je potrebné zarovnať k stene, a teda s najväčšou pravdepodobnosťou ju skrátiť. To urobíme tak, že jej zvrchu (= z pohľadovej časti) narežeme nožom a potom ju zlomíme. Lamela by sa mala krásne prelomiť v narezanej časti.

  Takto postupujeme stále dookola, kým nedosiahneme požadovanú položenú plochu.  Ako vybrať vinylovú podlahu?

  Okrem vzhľadu sa budete rozhodovať podľa parametrov jednotlivých druhov vinylových podláh:


  Záťažová trieda
  Označuje ju dvojica čísel, z ktorých to prvé zodpovedá konkrétnemu priestoru, kde bude podlaha umiestnená. Číslo 2 je pre bytové priestory, číslo 3 pre priestory komerčné a číslo 4 naznačuje, že krytina je určená pre priemyselné objekty. Druhé číslo určuje odolnosť voči záťaži. Napr. podlaha s označením 21, bude vhodná napr. do spálne, teda miestnosti, ktorá nepodlieha veľkej záťaži.

  Materiál základovej dosky
  Materiálov, ktoré fungujú ako nosná vrstva je veľké množstvo. Všeobecne sa dá povedať, že ťažšie materiály sú odolnejšie. Aktuálne sa javia ako najvhodnejšie vinylové podlahy s rigidným jadrom, pri ktorom oceníte hlavne lepšiu tvarovú stálosť pod vplyvom teplotných zmien a pevnejšie zámky.

  Hrúbka podlahy
  Platí pravidlo, že s nižšou hrúbkou výrazne klesá aj kvalita. Podlahy s nižšou hrúbkou nemávajú také pevné zámkové spoje a tiež sa viac prejavia nerovnosti podkladu. Ďalším podstatným kritériom je aj hrúbka nášľapnej vrstvy. Opäť platí, že čím väčšia hrúbka nášľapnej vrstvy, tým je podlaha odolnejšia.

  Štruktúra povrchu
  Povrch by nemal byť úplne hladký a ani nie veľmi hrubý. Pokiaľ si potrpíte na kvalitu, vyžadujte podlahy s registrovaným embossom – povrch s touto technológiou je napr. nerozoznateľný od povrchu skutočného dreva.

  Vhodnosť pre vykurovanú podlahu
  Pokiaľ máte podlahové vykurovanie, je nutné zvoliť podlahu, ktorá je na to určená.


  Tabuľka dát

  Tip: Všetky základné pojmy a ich vysvetlenie nájdete v našom slovníku kobercov a podláh.

  Typ produktu Vinylová podlaha
  Typ dielcov Lepený
  Trieda kvality Zlatá stredná cesta
  Nášľapná vrstva 0,3 mm
  Záťažová trieda 23 - domácnosť, vysoká záťaž
  31 - komerčné priestory, nízka záťaž
  Materiál Syntetický (umelý)
  Celková hmotnosť 3400 g / m2
  Typ dreveného dekoru Dub sivý
  Dekor Drevo
  Farba Šedá
  Využívanie Vnútorné
  Obsah balenia (m2) 4,56 m2
  Počet lamiel v balení 19
  Rozmery lamiel 200 x 1200 mm
  Integrovaná podložka (vinyl) Neobsiahnutá a nie je treba
  Trieda horľavosti (reakcie na oheň) Bfl - len obmedzené šírenie požiaru
  Špeciálne vlastnosti Vhodný k podlahovému kúreniu
  Vhodný pod kolieskovú stoličku
  Ďalšie vlastnosti Ľahká údržba
  Antistatický
  Určenie podľa miestnosti Obývacia izba
  Kuchyňa
  Spálňa
  Detská izba
  Chodba / Predsieň
  Kancelária
  Obchodné priestory
  Krajina pôvodu Európa
  Značka Tarkett
  Záruka 3 roky (predĺžená zadarmo)
  Doprava Doprava zadarmo k Vám aj späť
  Možnosť vzoriek Vzorka k zaslaniu zdarma
  Vzorka na predajni v Prahe
  Aladinův tip
  Čo na to hovorí expert Aladin?
  Vierohodný dubový dekor.

  Máte k produktu otázku?

  Pýtajte sa, sme radi k dispozícii :)

  Zákaznická podpora k dispozici
  Monika Jodlová
  Zákaznícky blahotvorca,
  Aladinov pomocník
  +421 232 195 596
  Po - Pia: 9 - 18h, So: 9 - 13h
  Položiť otázku k produktu
  Otvorí chat (cez celú obrazovku)
  Podrobný kontakt

  Tip: Rady od profesionálnej dizajnérky zdarma

  Napíšte nám vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka vám zadarmo odporučí koberec presne podľa vašej potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale aj odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
  Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

  Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte.


  Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či máte záujem o kusový koberec alebo metrážny, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.


  Viac informácií o tom, ako spracovávame osobné údaje nájdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů .

  Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
  designer@mojkoberec.sk


  Pavla Tvrdíková
  Profesionálna dizajnérka
  Poznáte z TV Prima
  Viac o Pavle

  Pokiaľ preferujete telefonickú konzultáciu, bude sa Vám rada venovať naša zákaznícka podpora: +421 232 195 596

  Ostatné výrobky v rovnakej kategórii iD Inspiration 30 vinyl (18)