💥 DNI MÔJKOBEREC: Hurá ušetriť až 55% na koberce, podlahy aj doplnky! Iba do pondelka.

Pokládka koberca a PVC – návod

Inštalácia kobercov nie je raketová veda a so správnym vybavením ju zvládne takmer každý domáci majster s nadšením pre vec. Ak preferujete pohodlie, môžete u Aladina opýtať pokládku na kľúč. Starosti s inštaláciou tak prenecháte na našich profesionáloch.
Pokiaľ sa ale rozhodnete pustiť sa do toho sami, pomôžeme Vám s prípravou. Pri objednávaní koberca myslite na to, že nie každá stena je stopercentne rovná a že môže byť potrebné koberec položiť aj pod dvere. Určite si tak nechajte rezervu na každej strane aspoň 10 cm. Na orezanie prebývajúceho koberca budete potrebovať kvalitný a ostrý nôž, ktorým koberec po obvode miestnosti odrežete.

Pokládka koberca a lepenie

Lepenie koberec


Koberec môžete prilepiť po celej ploche silným disperzným lepidlom, čím posilníte jeho odolnosť. Toto je rozhodne varianta, ktorú by Vám odporučil každý podlahár a tiež výrobca kobercov. Ak však napríklad pokladáte koberec na parkety, ktoré nechcete poškodiť lepidlom, koberec môžete zafixovať pomocou pevnej obojstrannej pásky. Tú použite pozdĺž každej steny a tiež ju v niekoľkých pásoch umiestnite doprostred koberca, čím zamedzíte jeho pohybu a prípadnému vlnkovaniu. Namiesto obojstrannej pásky môžete využiť aj lepidlo v spreji, ktoré vyniká ľahkým použitím. Toto lepidlo je možné použiť aj na kobercové štvorce

Ak chcete dopriať Vašim chodidlám mimoriadny komfort, posilniť odolnosť koberca a zároveň čo najviac izolovať chlad od zeme, odporúčame Vám zakúpenie značkovej podložky pod koberec Floorwise.

Podložka je napnutá, koberec položený, teraz zostáva nainštalovať soklové lišty. Pri kobercoch sa používajú 5 cm široké kobercové prúžky, ktoré sa pomocou obojstrannej pásky vlepia do plastovej lišty TL55. Plastové lišty môžete na rovný múr prilepiť, ale v prípade väčších nerovností bude potrebné ich privŕtať. Kobercové sokle si môžete objednať priamo s kobercom.

Nie ste si istí? Napíšte Aladinovi, radi Vám poradíme.

Inštalácia PVC – pokládka PVC podlahy

Inštalácia PVC nie je raketová veda a so správnym vybavením ju zvládne takmer každý domáci majster s nadšením pre vec. Ak preferujete pohodlie, môžete u Aladina opýtať pokládku na kľúč. Starosti s inštaláciou tak prenecháte na našich profesionáloch.
Pokiaľ sa ale rozhodnete pustiť sa do toho sami, pomôžeme Vám s prípravou. V prvej fáze je potrebné mať skutočne rovný podklad. Ideálnym riešením je kvalitná a dobre zbrúsená nivelačná stierka. Každá väčšia nerovnosť sa do PVC obtlačí a bude vidieť.Pri objednávaní PVC myslite na to, že nie každá stena je stopercentne rovná a že môže byť potrebné podlahu položiť aj pod dvere. Určite si tak nechajte rezervu nakaždej strane aspoň 10 cm. Na orezanie prebývajúceho kúsku budete potrebovať kvalitný a ostrý nôž , ktorým PVC po obvode miestnosti odrežete. Na rozdiel od kobercov pri PVC nie je kvôli vzoru možné ľubovoľne zamieňať dĺžku a šírku. Vzor je vždy zobrazený tak, že drevené lamely kopírujú dĺžku rolky. Pokiaľ spájate viac kusov PVC, dajte pozor, aby vzor nadväzoval rovnakým smerom.

Nechcete pokládku koberca riešiť sami? Využite našu profesionálnu pokládku kobercov – koberce, PVC a podlahy pokladáme po celej ČR aj Slovensku.


Ako je to
s lepením PVC?

PVC môžete prilepiť po celej ploche silným disperzným lepidlom, čím posilníte jeho odolnosť. Toto je rozhodne variant, ktorý by Vám odporučil každý podlahár a taktiež výrobca podláh. Pokiaľ však napríklad pokladáte PVC v malej a málo zaťažovanej miestnosti, môžete ho zafixovať pomocou pevnej obojstrannej pásky. Tú použite pozdĺž každej steny a tiež ju v niekoľkých pásoch umiestnite doprostred miestnosti, čím zamedzíte pohybu PVC a prípadnému vlnkovaniu. Namiesto obojstrannej pásky môžete využiť aj lepidlo v spreji, ktoré vyniká ľahkým použitím.

PVC je položené, teraz zostáva nainštalovať lišty. Najčastejšie sa používajú plastové lišty SLK50, ktoré sa pomocou lepidla na stenu môžu rovno prilepiť, ale v prípade väčších nerovností bude potrebné ich privŕtať. Lišta má odnímateľnú prostrednú časť, do ktorej môžete vložiť kábel. Jednotlivé lišty sa spájajú spojkami, rohmi, kútmi a na ich konce (typicky pri dverách) sa inštalujú koncovky. Líšt máme v ponuke mnoho typov, takže ľahko nájdete takú, ktorá bude dekorom zodpovedať Vášmu novému PVC.

Nie ste si istí? Napíšte Aladinovi, radi Vám poradíme.