💥 DNI MÔJKOBEREC: Hurá ušetriť až 55% na koberce, podlahy aj doplnky! Iba do pondelka.
Shaggy koberce Vám pomôžu ušetriť 4-5% z celkovej útraty za vykurovanie


Chlpatý koberec MONACO MON 444 PASTEL APRICOT Huňaté koberce zútulnia váš domov a zároveň znížia účet za vykurovanie. Keď máte nohy v teple, je vám príjemne aj po tele a môžete menej kúriť. Silné alebo chlpaté koberce skvele izolujú teplo a pomáhajú udržať tepelný komfort v domácnosti. Vďaka izolačným vlastnostiam kobercov odchádza podlahou menej tepla ako v prípade tvrdých chladných krytín, ako je napríklad dlažba. Pokiaľ podlahu pokryjete kobercom, môžete termostat znížiť až o 2° C bez toho, aby utrpelo vaše pohodlie. To znamená úspory v tisícoch korún za jednu vykurovaciu sezónu.

Koberec a od nôh je teplo

Koberec s dlhým vlasom, ktorému sa hovorí shaggy , môže ušetriť medzi 4 až 5 % výdavkami za kúrenie . Čím väčšia zima vonku panuje, tým viac vám koberec ušetrí. Sú to potom jednoduché počty. Investície do huňatého koberca sa vám rýchlo vrátia a potom už len šetríte.

Chlpatý koberec pôsobí ako tepelná bariéra medzi studenou a tvrdou zemou a vašimi chodidlami. Už naše prababičky pritom vedeli, že pokiaľ je teplo od nôh, je teplo aj po tele. Nohy v teple tiež znamenajú prevenci nachladenie, čo sa v chrípkovom období, ktoré sa kryje s vykurovacou sezónou, rozhodne hodí.

Chlpatý shaggy koberec Bereber Rhombs

Úsporné huňaté koberce

Zmysluplnosť kobercov v interiéri potvrdzujú aj výskumy. Spolu s tým, ako idú ceny energií hore , sa ľudia stále viac zaujímajú, ako znížiť svoju spotrebu. Napríklad výskumné pracovisko ETG v Nemecku, ktoré stráži kvalitu kobercov, potvrdilo, že s nimi možno ušetriť. Silné koberce sú hospodárnejšie ako tvrdé podlahy. 

Je to logické. Ak sa prejdete bosou nohou po plávajúcej podlahe alebo dlažbe, ucítite chlad. Teplo odteká smerom ku krytine. Koberce ale majú opačný efekt a tepelný tok znižujú. Preto s kobercom cítite vyšší tepelný komfort – je vám príjemnejšie a nemusíte toľko kúriť.

Koľko vo výsledku ušetríte, potom závisí aj od toho, aký koberec zvolíte. V miestnosti, kde podlahu po celej dĺžke pokrýva koberec, sa ľahšie dosahuje tepelná pohoda aj pri nižšej teplote. Účinné sú ale aj kusové koberce , ktoré položíte napríklad k sedacím súpravám, kreslu, použijete ich ako predložku pred posteľ alebo k pracovnému stolu.

Chlpatý shaggy koberec Livorno 004 Silver

Vlna reguluje mikroklíma

Huňaté koberce shaggy slúžia predovšetkým ako šikovné a dizajnové prvky, ktoré zvyšujú tepelný komfort. Pokiaľ ale v miestnosti riešite aj nevyhovujúcu mikroklímu , je vhodnou voľbou vlnený koberec, ktorý dokáže regulovať vlhkosť v miestnosti.

Znamená to, že pokiaľ je vo vzduchu príliš vlhkosti, koberec ju pohltí, a pokiaľ je v interiéri naopak suchý vzduch, vlhkosť zase uvoľní. Pretože je vlna prírodný materiál, perfektne sa s tým vyrovná a vám sa bude oveľa lepšie dýchať .

Ešte váhate, či je koberec tou správnou voľbou? Okrem úspory tepla vám pomôže aj:

  • zútulniť interiér,
  • zlepšiť akustiku v miestnosti,
  • znížiť hluk pri chôdzi,
  • zvýšiť bezpečnosť.


Prezrite si, aké koberce sme pre vás pripravili