🔔 Podlahy a metrážne koberce v AKCII! Využite až 44% zľavu s kódom PODLAHA15.

Inšpirácia pre obývaciu izbu

Ďalšia inšpirácia pre: spálne | haly a chodby | kuchyňa | detská izba | exteriér

Priestor, ktorý je centrom všetkého diania a trávite v ňom najviac času, si zaslúži vašu pozornosť. Správne vybraný koberec dodá vášmu priestoru charakter a doladí celkový koncept interiéru. Pokiaľ ste pyšní na svoje podlahy, zvoľte koberec do sedacej zóny, kde sa chodidlá dotýkajú podlahy a kde je komfort najdôležitejší.

  • Pavla Tvrdíková
    Profesionálna bytová dizajnérka
    Poznáte z TV Prima (Majstri dielne)
    designer@mujkoberec.cz
  • Autorka galérie:

    Motto dizajnérky Pavly, ktorá nesie aj názov jej ateliéru, je jednoduché a povedané: "Bývam pekne". Za spoluprácu s Pavlou sme radi nielen preto, že je veľmi šikovná s úžasnou intuíciou, ale rada tiež používa elegantné vintage prvky.

Ako vybrať koberec do obývačky?


Ako prvé si zmerajte správnu veľkosť koberca . Príliš malý koberec umiestnený iba pod konferenčným stolíkom bude pôsobiť stiesnene a opticky zmenší priestor. Veľkosť si môžete ľahko preveriť pomocou papierovej pásky upevnenej na podlahu. Pokiaľ si veľkosťou nie ste istí, prezrite si tento jednoduchý návod.

Štýl koberca by mal korešpondovať so zvyškom interiéru. Ak ste prísni minimalisti, voľte jednofarebný shaggy (chlpatý) koberec, ktorý dodá interiéru štipku luxusu. Obľúbený škandinávsky štýl doplňte tlmenými odtieňmi a kobercom s príjemným vlasom. Harmóniu a súlad s prírodou zaistí vlnený alebo jutový koberec. Najnovšie trendy v kobercoch pravidelne sledujeme – viac si o nich môžete prečítať tu.

Materiál koberca je ďalším dôležitým kritériom. V obývacej izbe, kde sa často schádza celá rodina, návštevy a svoje miesto tu majú aj domáci miláčikovia, voľte praktický a udržateľný materiál, ktorý je zároveň jednoduchý na údržbu.


Ako by koberec vyzeral vo vašich priestoroch?

Pozrite sa do nášho plánovača kobercov a podláh zadarmo, v ktorom ihneď uvidíte koberec vo vašej alebo ukážkovej miestnosti a urobíte si tak reálnu predstavu.
Otvorte si plánovač podláh

Ako zvoliť správnu veľkosť koberca?

Pozrite sa na pár ukážok, ako môže byť koberec umiestnený v obývačke a ako umiestniť koberec k sedačke. Viac tipov nájdete v našom článku Ako zvoliť správnu veľkosť kusového koberca.

Koberec pod celou sedací zónou

1. Koberec je umiestnený pod celou sedacou zónou

Koberec je umístěn pod předními nohami sedačky a křesel
2. Koberec je umiestnený pod prednými nohami sedačky a kresiel

Koberec je umístěn pouze okolo konferenčního stolku
3. Koberec je umiestnený iba okolo konferenčného stolíka, veľkosť koberca by mala byť vždy väčšia ako samotný konferenčný stolík

Kulatý koberec
4. Okrúhly koberec umiestnite tak, aby vyplnil priestor medzi sedačkou a prípadnými kreslami, nemal by presahovaťvon zo sedacej zóny

Prečítajte si celý článok Ako zvoliť správnu veľkosť kusového koberca

Prečo nakupovať u nás? Sme jediný ALL inclusive eshop s podlahami

Doprava zadarmo

Doprava ZADARMO po celej ČR a SR

Doprava zadarmo, doľava zadarmo, rovno tiež zadarmo a čo naspäť? Tiež! Vyberte si z ponuky a my letíme. A za rozumný peniaz vám tovar vynesieme aj na poschodie. Nech si nenamôžete chrbát.
Ukáž, ako dopravíš.
Vzorky zadarmo poštou

Zaslanie vzorky koberca / podlahy ZADARMO

Vzorka vzoru vzorne až k vám domov! Posielame zadarmo, nech viete, do čoho idete, a nekupujete podlahu vo vreci. Vzorec koberec!
Chcem vzornú vzorku.
3D návrh zadarmo

Vizualizácia ZADARMO

Plánovač? Nie je zač! Zadarmo, online, jednoducho. Mrknite, ako sa bude vybraný tepich u vás doma vynímať, nech máte presnú predstavu, či ladia so závesmi a kocúrom.
To chcem vidieť.
Vrátenie do 1 roka

Vrátenie zadarmo do 365 dní

Páči? Nepáči? Zaraďte mu spiatočku! Nepoužívaný produkt je možné vrátiť alebo vymeniť do jedného roka, a my sa nebudeme pýtať. Čo sa stalo vo Vegas, zostane vo Vegas.
Šup s ním späť.
Pozrite sa na všetky ALL inlusive výhody

Neurobte chybu pri výbere koberca

Pozrite sa na video, ako správne vybrať kusový koberec

Pozrite sa na všetky kusové koberce

Hľadáte viac inšpirácie? Sledujte nás na instagrameĎakujeme, že ste doscrollovali až sem.
Patríte medzi najvernejších fanúšikov tejto galérie!

Pozrite sa na kompletnú ponuku kobercov do obývačky

Hľadáte koberec do inej miestnosti? Pozrite sa.


Pozrite sa na kompletnú ponuku kobercov do obývačky

Tip: Rady od profesionálnej dizajnérky zdarma

Napíšte nám vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka vám zadarmo odporučí koberec presne podľa vašej potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale aj odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte.


Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či máte záujem o kusový koberec alebo metrážny, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.


Viac informácií o tom, ako spracovávame osobné údaje nájdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů .

Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
designer@mojkoberec.sk


Pavla Tvrdíková
Profesionálna dizajnérka
Poznáte z TV Prima
Viac o Pavle

Pokiaľ preferujete telefonickú konzultáciu, bude sa Vám rada venovať naša zákaznícka podpora: +421 232 195 596


Sledujte Mujkoberec na Instagrame a Pintereste pre viac inšpirácie: