Urobte si to na Vianoce pekné - vybrali sme pre Vás tie naj vianočné tipy.

Inšpirácia pre obývacie izby - poradíme Vám, ako si správne vybrať koberec do obývačky

Zobraziť všetky produkty - koberce do obývačky

"Obývacia izba je pre väčšinu rodín miestom stretávania, teda priestorom, kde sa človek má cítiť príjemne a pohodlne. Podlahy sú však vo väčšine prípadov riešené studenými a tvrdými materiálmi ako sú vinyl či laminát. Jednou z možností, ako dodať takému priestoru útulnosť a užívateľský komfort, je použitie kusového koberca.Najbežnejšie je umiestnenie koberca do priestoru sedacej súpravy, aby chodidlá spočinuli na mäkkom, hrejivom materiáli.Ako však vybrať pre Vás ten správny kusový koberec?Zásadné sú tri faktory.Veľkosť.Farba/vzor.Materiál.

Veľkostne by mal koberec pokryť celý priestor na sedenie vymedzený sedacou súpravou či kreslami. Farba a vzor nadväzujú na celkové ladenie interiéru (pri jednoduchých interiéroch je možné voliť prírodné, svetlé či pastelové tóny alebo naopak zvoliť koberec, ktorého vzor či farebnosť na seba okamžite upútajú pozornosť). Za seba by som v obývacích izbách preferovala nevšedný vzor v prírodných tónoch (svetlých aj tmavých). Voľba materiálu by mala zodpovedať Vašim požiadavkám ako na vzhľad, tak aj na údržbu. Vysoký vlas nájde záľubu u ľudí, ktorí hľadajú príjemný a hrejivý koberec aj za cenu nižšej praktickosti. Nízky vlas svojimi vlastnosťami vo všeobecnosti môže ponúknuť zaujímavejšie vzory aj jednoduchšiu údržbu. Zvážte aj voľbu medzi prírodným materiálom (napr. ovčou vlnou) či umelým vláknom. Ak hľadáte originálne riešenie, zvoľte pravé ručne tkané koberce. Všetkým prajem dobrú voľbu a radosť zo zakúpeného koberca."

Ing. Arch. Eva Vertátová
Architekt
www.atelierpisek.cz

Obývacie izby fotogaléria inšpirácie

Nechajte sa inšpirovať! Vybrali sme pre Vás tie najkrajšie fotogalérie a obrázky kobercov v obývačke, aby sme Vás zoznámili s poslednými trendmi interiérového dizajnu.

TIP Ako by koberec vyzeral vo vašich priestoroch? Pozrite sa do nášho plánovača kobercov a podláh zadarmo, v ktorom ihneď uvidíte koberec vo Vašej alebo ukážkovej miestnosti a urobíte si tak reálnu predstavu.
TIP Po rozkliknutí obrázku sa objaví náhľad spoločne s odkazom na koberec.


Zobraziť inšpiráciu pre halu/chodbu
Zobraziť inšpiráciu pre spálňu
Zobraziť inšpiráciu do kuchyne
Zobraziť inšpiráciu pre detskú izbu

Zobraziť kompletnú ponuku kobercov do obývačky


Tip: Nechajte si zadarmo poradiť od profesionálnej dizajnérky

Napíšte nám Vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka Vám zadarmo odporučí koberec presne pre Vaše potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale hlavne odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte a vhodnejšie pre vás navrhne ten pravý koberec.


Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či sa jedná o kusový koberec alebo metrážový, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.
Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
designer@mojkoberec.sk


Pavla Tvrdíková
Profesionálna bytová dizajnérka a milá ľudská bytosť
Prípadne sa obráťte na našu ochotnú zákaznícku linku, kde Vám tiež radi poradíme: +421 232 195 596

Sledujte Mujkoberec na Instagrame a Pintereste pre viac inšpirácie: