Vyskúšajte si ZADARMO, ako by rôzne koberce a podlahy vyzerali vo Vašej izbe v našom plánovači.

Inšpirácia pre obývaciu izbu, pozrite galériu


Pozrite galériu

Priestor, ktorý je centrom všetkého diania a trávite v ňom najviac času, si zaslúži vašu pozornosť. Správne vybraný koberec zladený s celkovým konceptom interiéru dodá tomuto priestoru charakter a výrazne ho zútulní. Ak ste pyšní na svoje podlahy a nechcete ich výraznejšie zakrývať, potom zvoľte koberec len do sedacej zóny, kde sa chodidlá dotýkajú zeme a kde je komfort najdôležitejší.

Autorka článku:

 • Pavla Tvrdíková
  Profesionálna bytová dizajnérka
  Poznáte z TV Prima (Mistři dílny)
  designer@mujkoberec.cz
 • Motto dizajnérky Pavly, ktorá nesie aj názov jej ateliéru, je jednoduché a povedané: "Bývam pekne". Za spoluprácu s Pavlou sme radi nielen preto, že je veľmi šikovná s úžasnou intuíciou, ale rada tiež používa elegantné vintage prvky.


Ako postupovať pri výbere koberca do obývačky?


Najprv si zmerajte správnu veľkosť koberca. Príliš malý koberec umiestnený iba pod konferenčným stolíkom pôsobí stiesňujúco a opticky zmenšuje priestor. Vhodne zvolenú veľkosť si môžete ľahko preveriť pomocou papierovej pásky, ktorú si skúšobne prilepíte na podlahu. Pokiaľ si veľkosťou nie ste istí, pozrite sa na tento jednoduchý návod.


Štýl koberca by mal korešpondovať so zvyškom interiéru. Ak ste prísni minimalisti, voľte jednofarebný shaggy (chlpatý) koberec, ktorý dodá interiéru luxusný nádych. Obľúbený škandinávsky štýl doplňte tlmenými odtieňmi koberca s príjemným vlasom. Harmóniu a súlad s prírodou zaistí vlnený či jutový koberec. Najnovšie trendy v kobercoch pravidelne sledujeme. -Viac si o nich môžete prečítať tu.


Materiál koberca je ďalším dôležitým kritériom. V obývacej izbe, kde sa často schádza celá rodina, návštevy a domáce zvieratá, voľte praktický materiál, jednoduchý na údržbu.

Ako by koberec vyzeral vo vašich priestoroch?

Pozrite sa do nášho plánovača kobercov a podláh zadarmo,v ktorom ihneď uvidíte koberec vo Vašej alebo ukážkovej miestnosti a urobíte si tak reálnu predstavu.
Obývací pokoj

Ako zvoliť správnu veľkosť koberca?

Pozrite sa na pár ukážok, ako môže byť koberec umiestnený v obývacom koberci. Viac tipov nájdete v našom článku Ako zvoliť správnu veľkosť kusového koberca.
 • Koberec pod celou sedacou zónou
  1. Koberec je umiestnený pod celou sedacou zónou
 • Koberec je umiestnený pod prednými nohami sedačky a kresiel
  2. Koberec je umiestnený pod prednými nohami sedačky a kresiel
 • Koberec je umiestnený iba okolo konferenčného stolíka
  3 . Koberec je umiestnený iba okolo konferenčného stolíka, veľkosť koberca by mala byť vždy väčšia ako samotný konferenčný stolík
 • Okrúhly koberec
  4. Okrúhly koberec umiestnite tak, aby vyplnil priestor medzi sedačkou a prípadnými kreslami, nemal by presahovať von zo sedacej zóny

Galéria kobercov v obývačkePozrite sa na kompletnú ponuku kobercov do obývačky

Hľadáte koberec do inej miestnosti? Pozrite sa.

 • Kusové koberce do haly/chodby - inšpirácia
 • Kusové koberce do spálne - inšpirácia
 • Kusové koberce do kuchyne - inšpirácia
 • Kusové koberce do detskej izby - inšpirácia
 • Kusové koberce do vonkajšieho priestranstva - inšpirácia
 • Otvorte si plánovač podláh

Pozrite sa na kompletnú ponuku kobercov do obývačky

Tip: Rady od profesionálnej dizajnérky zdarma

Napíšte nám vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka vám zadarmo odporučí koberec presne podľa vašej potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale aj odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte.


Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či máte záujem o kusový koberec alebo metrážny, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.


Viac informácií o tom, ako spracovávame osobné údaje nájdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů .

Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
designer@mojkoberec.sk


Pavla Tvrdíková
Profesionálna dizajnérka
Poznáte z TV Prima
Viac o Pavle

Pokiaľ preferujete telefonickú konzultáciu, bude sa Vám rada venovať naša zákaznícka podpora: +421 232 195 596

Sledujte Mujkoberec na Instagrame a Pintereste pre viac inšpirácie: