🔔 Podlahy a metrážne koberce v AKCII! Využite až 44% zľavu s kódom PODLAHA15.

Inštalácia líšt PVC

Inštalácia líšt je veľmi jednoduchá. Najprv skontrolujte, že je stena nad podlahou očistená. Následne máme 2 spôsoby, ako lištu nainštalovať:
 • Nalepiť
  Odporúčaný a jednoduchší spôsob na inštaláciu, potreba rovnej steny.
 • Privŕtať
  Náročnejší spôsob, spoľahlivejší, používa sa viac pri nerovných stenách.

Lepenie

Lišty sa lepia zo zadnej strany k stene lepidlom - môžete použiť napr. obľúbené lepidlo Mammut. 1 balenie tohto lepidla by Vám bezpečne malo vystačiť na cca 20 metrov líšt.
 • Na zadnú stranu lišty nanesieme kúsky lepidla cca 10-20 cm od seba (v závislosti od nerovnosti steny).
 • Lištu tlačíme smerom k stene a zároveň dole k podlahe.
 • Lištu odporúčame zafixovať nastreleným tenučkým klincom, aby sa nehýbala do doby, kedy lepidlo zaschne. Pokiaľ túto možnosť nemáte, tak lištu držte pevne pritlačenú, pokiaľ lepidlo nezaschne.


Privŕtanie

 • Z lišty vyberiete prúžok, ktorý zakrýva kanálik na vedenie kábla.
 • Lištu priložíte k stene a zadnú stranu kanálika na lište privŕtate k stene. Odporúčaný rozostup skrutiek od seba je cca 20 cm
 • Vložíte späť krytku kanálika na vedenie káblov.

V niektorých úsekoch budete potrebovať lištu skrátiť a odrezať. Na rezanie Vám postačí pílka s jemnými zubami (ideálne napr. na železo). Režeme zvisle a rovno od zhora nadol. Pokiaľ nemáte pílku, mohol by to zvládnuť aj ostrý nôž, ale to príliš neodporúčame - je to viac práce a nôž sa pravdepodobne otupí.

Spájanie líšt

Spájanie líšt je veľmi jednoduché - 2 lišty rovno k sebe spojíte spojkou. Pokiaľ sa Vám 2 lišty stretávajú v rohu miestnosti, použite kút. Ak chcete spojiť 2 lišty vo vonkajšom výčnelku miestnosti, použite roh. V prípade, že chcete lištu ukončiť, použite ľavú alebo pravú koncovku. Tieto komponenty si môžete objednať spoločne s lištou.

Vedenie kábla

Vnútri lišty sa nachádza kanálik, ktorým môžete vykonať akýkoľvek kábel. Kanálik má rozmer cca 2x1 cm a postačí tak bezpečne na vedenie väčšiny káblov.


Tu sme pripravili video návod:Zavrieť