🔔 Podlahy a metrážne koberce v AKCII! Využite až 44% zľavu s kódom PODLAHA15.

Mať jeden koberec na doma aj na vonku? Bukláky sú kobercovými obojživelníkmi

Koberce bouclé, alebo tiež bukláky, sú koberce bez vlasu. Sú nenáročné a jednoducho sa udržujú, práve preto, že nemajú dlhý vlas, do ktorého by sa zachytávali nečistoty. Kobercový mág Aladin vám ukáže, kam všade môžete taký buklák dať, aby robil radosť oku, ale bol aj praktickým pomocníkom.

Bukláky sú koberce bez vlasu, čo ich robí ideálnymi podlahovými parťákmi nielen do vstupných priestorov domu, chodieb alebo na namáhané miesta, ale aj na vonkajšiu terasu či malý mestský balkón. Ak vytiahnete buklák na čerstvý vzduch, vaša záhradná oslava bude hneď vyzerať o niečo štýlovejšie.

Údržba bukláka je hračka, zvládne ju každý

Pre svoju ľahkú údržbu majú koberce bouclé miesto v Aladinovej stajni isté. Tým, že sú bezvlasé a nečistota sa nemá kde udržať, nemusí ich kobercový mág po každej ceste z Orientu kefovať. Rovnako tak nie je potrebné venovať im nadmieru starostlivosti ani vo vašej domácnosti. Pokiaľ teda máte pocit, že by si kuchyňa zaslúžila oživiť, ale nechcete neustále čistiť škvrny od vyliateho čaju či detského jedla, neváhajte a kúpte si buklák. Aj keby vám ukvapla pripravovaná omáčka na obed, nie je to pre koberec bouclé konečná, pretože akýkoľvek fľak odstránite pomocou vody a handričky. Vďaka hladkému povrchu stačí koberec len utrieť vodou, prípadne za pomoci kefy ľahko vydrhnúť a bude žiariť zase ako nový.

V jednoduchosti je krása

Aké bukláky má Aladin v ponuke? Najčastejšie sa vyrába v zemitých prírodných farbách, teda v béžovej, hnedej a šedej. To súvisí s ich variabilitou, pretože sú veľmi ľahké a ľahko premiestniteľné, tak je dôležité, aby sa dali kombinovať so širokou škálou farieb a designov. Avšak pokiaľ sa nebojíte výraznejších odtieňov, kobercový magnát Aladin má vo svojich skladoch bukláky všetkých farieb dúhy. „Koberce radu Adria sú veselšie av ponuke máme mnoho farebných kombinácií, či už je to červená, zelená alebo modrá. Určite neplatí, že by bukláky boli iba nudné a zašednuté,“ prezrádza Marek Černý zo spoločnosti Môjkoberec. Veľmi sympatická je aj ich obstarávacia cena, sú totiž pomerne lacné a pri správnom zaobchádzaní vám doma vydržia roky.

Aj koberce môžu byť outdoorové

Bukláky sú vhodné aj do exteriéru, teda pokiaľ máte doma terasu alebo balkón a chcete si toto miesto vyšperkovať štýlovým kobercom, je bouclé stávka na istotu. „Jednou z predností kobercov bucnuté je to, že sú to tzv. outdoorové koberce. Môžete ich teda dať aj von a nevadí, keď na nich zaprší. Čo je možné práve vďaka tomu, že nemajú vlas, ktorý by nasal vlhkosť,“ dodáva Marek Černý. Tým, že sú bezvlasé sú aj veľmi ľahké, a preto nie sú na manipuláciu nijako náročné. Navyše s príchodom jari láka slniečko k častejšiemu pobytu vonku, tak prečo si nevytiahnuť na posedenie pri káve koberec, ktorý aj v chladnejších dňoch udrží vaše nohy v teple, izolované od studenej podlahy. Nebojte sa o údržbu, je to rovnako jednoduché ako v interiéri – postačí vám voda a handrička, prípadne kefa, ktorou koberec vydrhnete. V lete môžete na čistenie bez strachu použiť aj vonkajšiu hadicu, pretože buklák uschne skôr, než Aladin stačí povedať turban.

Témy tohto článku:
- Koberce Bukláky