😮 VÝPREDAJ PODLAH: zvýšte zľavu vybraných podláh o ďalších 10 % s kódom PODLAHA10

Ako vybrať koberec?Zháňate nový koberec a hľadáte vodítko, podľa čoho ho vybrať? Pripravili sme pre vás tento stručný manuál, ktorý vám pomôže vybrať si koberec snov (možno aj lietajúci)!
V prvom rade si treba rozmyslieť, do akej miestnosti koberec chcem, pretože to mi predurčí, aký typ vybrať. Naše najčastejšie možnosti:


Chcem koberec do obývačky :

Obývačka je miestnosť, ktorá je väčšinou celkom zaťažovaná, ale aj izba, kde si chcete dopriať komfortnú podlahu. Preto by sme vám odporučili koberec strihaný , nie slučkový, pokojne s dlhším vlasom , ale z odolnejších materiálov, ako je polyamid alebo polyester. Pozor – Aladin varuje – nie všetky koberce s dlhším vlasom sú mäkučké. Najmä tie lacnejšie majú nižšiu hustotu vlákien a sú na dotyk hrubšie, takže síce môžete pri nákupe ušetriť, ale nie vždy si na ňom budete pripadať ako na obláčiku, občas si skôr spomeniete na chôdzu bosou nohou potrávnika.

Dizajnovýtip: V poslednej dobe je trend mať v obývačke drevenú podlahu a na nej položený pod konferenčným stolíkom kusový koberec, ktorý sa bude skvele vynímať a farebne podčiarkne dizajn Vašej miestnosti. Bude síce menšia, ale napriek tomu sa bude jednať o dominantu v miestnosti, ktorú môžete podporiť ďalšími doplnkami, ako sú vankúšiky, vázy, závesy a pod.

Zobraziť koberce do obývačky

Koberce do obývačky


Chcem koberec do spálne :

Spálňa je priestor, kde sa môžete veľmi kobercovo vyšantiť. Pretože sa jedná o najmenej zaťažovanú miestnosť v byte, môžete si tu naozaj dopriať veľkého komfortu vo forme skutočne príjemného koberca. Naskytá sa tu viac variantov – napr. si môžete kúpiť 2 menšie behúňky na každú stranu postele, do ktorej sa Vám krásne zaboria chodidlá, len čo ráno vstanete. Alebo môžete spálňu riešiť väčším kusovým kobercom, ktorý bude čiastočne zasunutý pod posteľou a bude ju presahovať. Do spálne určite odporúčame miernejšie a zemitejšie farby, ktoré majú upokojujúci účinok ako napr. hnedá, béžová, šedá, ale výborne sa vyníma aj hlboká modrá, staroružová alebo zelená. Koberec Vám tak môže zaručiť bezchybný komfort a pôsobiť na Vás upokojujúcim dojmom – skrátka dve muchy jednou ranou :)

Zobraziť koberce do spálne

bezokraju-stĺpce"> <ahref="https://www.mojkoberec.sk/1899-koberce-do-loznice" title="Zobraziť koberce do spálne">


Chcem koberec do kuchyne / na chodbu :

Tak v tomto prípade odporúčame, aby praktickosť a jednoduchosť zvíťazila. V jedálni av predsieni kobercu neustále hrozí znečistenie jedlom alebo špinavou obuvou. Preto dajte na našu radu a používajte koberce s nízkym vlasom, ktoré sú praktické na údržbu, a omrvinky či nečistoty je možné jednoducho upratať. Ideálny je vlas do výšky jedného centimetra. Veľmi vhodné sú napr. bezvlasé koberce typu bouclé, ktoré možno ľahko čistiť aj mokrou cestou, navyše veľmi rýchlo schnú. Tieto koberce toho najviac vydržia, najľahšie sa udržujú a sú zároveň – tramtadadá – aj najlacnejšie, takže čo viac si priať? Môžete ich ľahko vyklepať, pozametať, alebo sa na nich preletieť. Nie pardon, ten posledný bod platil iba pre Aladina. Ak hľadáte metrážový koberec, poobzerajte sa po slučkovom a čo najodolnejšom type. Odolnosť spoznáte podľa záťažovej triedy (21 najnižšej, 23 najvyššej). Do spomínaných miestností hľadajte minimálne záťaž 22.

Zobraziť koberce na chodbu
Chcem koberec do detského izby:

Do detskej izby sa nemusíme báť farieb a môžeme popustiť uzdu fantázii trochu viac. Ideálne do detskej izby sú preto koberce na hranie , ktoré plnia ako praktickú, tak zábavnú funkciu a deti sa s nimi vyhrajú. Často sa tiež do izbičiek umiestňujú koberce na hranie s motívmi ciest, ktoré je potrebné mať nízke a hladké, aby po nich hračky dobre jazdili. To napokon neplatí len o cestách, ale aj o mnohých ďalších motívoch kobercov. Zvlášť u menších detí sa snažíme minimalizovať dĺžku vlasu ako za účelom lepšieho hrania, tak za účelom praktickosti. Ako niektorí poznáme zo skúsenosti - deti si často nelámu moc s čistotou hlavu a na koberec sa niečo vyleje, alebo sa zmaže raz dva. Koberce s krátkym vlasom alebo koberce slučkové sa čistia všeobecne oveľa ľahšie ako koberce s dlhým vlasom. Keď nám však deti trochu povyrastú a riziko znečistenia sa trochu zníži, tak potom môže nastať dobrá doba si dopriať pravú mäkkosť a pohodlie. V tejto fáze už môžeme zaobstarať koberec s trochu vyšším vlasom, pretože je veľmi príjemné na takých kobercoch ležať a prechádzať sa.

Zobraziť koberce do detskej izbičky
A čo domáci miláčikovia ?

Pokiaľ doma máte niečo milé a chlpaté, odporúčame zľaviť z nárokov komfortu, a orientovať sa trochu viac na praktickosť. V tomto prípade je dobré zvážiť použitie viacerých melírovaných farieb, kde sa chĺpky nášhomaznáčika lepšie stratí. Rovnako vlas nemusí byť taký vysoký, pretože platí známy Aladinov zákon – čím nižší chlp, tým menej ma pruď. Alebo na nižšom vlase sa nenachytá toľko nečistôt a je praktickejšie. Ak máte doma prasiatko alebo zviera, ktoré sa mu čistotou podobá, platí táto poučka dvojnásobne. :)

Zobraziť koberce pre domácich miláčikovPrečítajte si o kobercových materiáloch. Pozrite si ponuku kobercov podľa miestností

Related Posts: z kategorie Aladinov radca

Ako ušetriť až niekoľko tisíc ročne za kúrenie kúpi koberce?

Ušetrite za kúrenie kúpou koberca

Vedeli ste, že môžete ušetriť až niekoľko tisíc ročne za náklady na kúrenie kúpou vhodného koberca?
Čítať viac
Ktoré podlahové krytiny sú vhodné pre alergikov?

Které podlahové krytiny jsou vhodné pro alergiky?

Pre alergikov je prostredie domova kľúčovým faktorom pre zdravie a pohodu. Výber správnej podlahy môže mať vplyv na kvalitu vzduchu v miestnosti a na množstvo alergických reakcií. Prečítajte si náš článok.
Čítať viac
Protišmyková úprava kobercov

Protiskluzová úprava koberců

Udržať koberec na jednom mieste, bez toho, aby ste ho museli zaťažovať nábytkom, býva občas nadľudská úloha. Poradíme vám, ako na to!
Čítať viac