🔔 Podlahy a metrážne koberce v AKCII! Využite až 44% zľavu s kódom PODLAHA15.

Pár trikov, ako správne vyčistiť vlnený koberec

Kedysi sa čistili koberce vyklepaním. Lenže po vstupe do EÚ nám klopadlá zmizli. Údajne, pretože boli pre deti nebezpečné. Poradíme vám, ako koberce vyčistiť aj bez vyklepávania.

Vlnený koberec je neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácností. Vo väčšine prípadov je atraktívnym doplnkom interiérov. Je to tiež skvelá investícia. Za dobu existencie našej firmy sme čistili mnoho luxusných kobercov Versace alebo pravých perzských kobercov, ktorých hodnota išla do sto tisíc. V prípade takých kvalitných kobercov sa pri správnej starostlivosti dajú odovzdávať z generácie na generáciu.

Vysávajte koberce každý druhý deň

Aby sa špina nezašľapovala do hĺbky vlákna, je nutné koberec pravidelne a šetrne vysávať. Pokiaľ nestíhate každý druhý deň vysať. Porozmýšľajte o kúpe kvalitného robotického vysávača. Tie už dnes vedia vlákno koberca našuchoriť a vyčistiť rotačnou kefou.  Ak môžete, vyklepte raz za čas koberec vonku.

Riadenie škôd, alebo zachraňujeme koberec pri nehodách

V prípade, že vám na koberec spadne popol z cigariet alebo vyletí iskra z krbu, stačí miesto iba zotrieť a povysávať. Lebo vlna s obsahom lanolínu je veľmi odolná aj voči ohňu. Ale, čo robiť v prípade, že si koberec polejeme červeným vínom?

Najlepšie bude, keď víno odsajete papierovými obrúskami a miesto posypete soľou. Potom koberec ešte v postihnutom mieste podložte, aby mohol vetrať.  V prípade škvŕn od kávy alebo jedla použite handru s jarou alebo mydlom a miesto čistite len jedným smerom von z poškodeného miesta. Pokiaľ sa Vám nepodarí miesto vyčistiť. Naša firma Čistenie Kobercov Ostrava .eu vám pomôže s väčšinou kobercových škvŕn alebo môžete požičať stroj na čistenie kobercov a vyčistiť si koberec sami. Viac informácií tu: Požičovňa strojov na čistenie kobercov .

Vyvarujte sa domácemu čisteniu kobercov s Vanishom a ďalšími prostriedky

Nikdy sa nesnažte doma koberce vyčistiť sami za pomoci chémie predávajúcej sa v drogériách a supermarketoch, napr. Vanishem. Tesne potom, čo koberec vyčistíte, bude vyzerať čistý. Ale jediné čo ste pri takomto „čistení dosiahli“ je zažranie špiny a nečistôt spoločne s chémiou hlboko do vlákna. Po čase sa vám však nečistota z hĺbky vlákna dostane na povrch a na koberci zostanú nevzhľadné mapy. Radšej si zavolajte nás. Špecialistov na čistenie kobercov (Navyše poistenie proti škodám.).


čistenie kobercov