Vyskúšajte si ZADARMO, ako by rôzne koberce a podlahy vyzerali vo Vašej izbe v našom plánovači.

Útulný interiér? Zamerajte sa na podlahu!

Základom každého interiéru je bezpochyby podlaha. S ohľadom na veľkú plochu, ktorú zaberá, zohráva dominantnú úlohu. A tak nikoho neprekvapí, že práve ona sa významnou mierou podieľa na tom, ako sa v našom bývaní cítime. K tradičným podlahovým krytinám odjakživa patrili koberce. A hoci vďaka nástupu nových materiálov boli jeden čas trochu mimo hry, teraz sa opäť dostávajú na výslnie. Záujem je hlavne o moderné kusové koberce, ktoré sú výrazným estetickým prvkom každého interiéru. K dostaniu sú v rôznych vzoroch, štýloch, dekoroch a najrôznejších odtieňoch, ale voliť môžete aj klasické jednofarebné koberce.

Široký výber

Popri estetickej stránke, ktorú podlahová krytina má, zohráva dôležitú úlohu samozrejme aj jej praktickosť. Pretože každá miestnosť má svoje špecifické nároky, je nutné pristupovať k jej zariaďovaniu individuálne a vyberať ju podľa toho, čo od nej očakávame. Zatiaľ čo do spálne, ktorá patrí k najmenej frekventovaným miestam v celej domácnosti, máte vo výbere v podstate úplne voľnú ruku a záleží len na vašom vkuse, či stavíte na drevenú podlahu , laminátovú plávajúcu podlahu alebo koberec, v ostatných miestnostiach už je to väčší oriešok.

Vysoké nároky

V kúpeľni potrebujete podlahu, ktorá bude vyžarovať teplo, vytvárať príjemnú atmosféru a zároveň bude dokonale vodotesná. Zatiaľ čo predtým bola ponuka značne obmedzená av podstate sa dalo vyberať len medzi dlažbou a linoleom, dnes je možnosťou oveľa viac. Chybu rozhodne neurobíte, ak zvolíte vinylovú podlahu - ba naopak. Práve ona je vďaka svojim vlastnostiam pre tieto priestory priam ideálna – odolá vode, je príjemná na dotyk a vyniká tepelnou návratnosťou. Podobne náročná, s ohľadom na to, čo všetko musí vydržať, je tiež podlaha do kuchyne. Vyberať však môžete z množstva materiálov. Veľkej obľube sa tešia korkové podlahy , ktoré oceníte hlavne v prípade, že radi varíte a trávite prípravou pokrmov veľa času. Príjemne sa po nej totiž našľapuje a je krásne teplá - na rozdiel napríklad od dlažby. Hodí sa sem ale aj prírodné linoleum či v súčasnosti veľmi moderná bambusová podlaha . Tak, vyberte si podľa vášho vkusu a vykúzlite si bývanie snov!