💥 DNI MÔJKOBEREC: Hurá ušetriť až 55% na koberce, podlahy aj doplnky! Iba do pondelka.

Ako sa starať o koberec, aby vyzeral stále skvele?

  1. Najlepší spôsob, ako zaistiť dlhodobú krásu a trvanlivosť vášho koberca, je vysávať ho pravidelne, pretože vysávaním odstránite hrubé nečistoty.
  2. V závislosti od typu koberca, ktorý máte, použite nadstavec s rotačnou kefou alebo iba sanie. Pokiaľ by vysávač vytrhával vlas, znížte jeho výkon.
  3. Pri nákupe vysávača chcite taký, ktorý má výškovo nastaviteľný sací nadstavec. To sa Vám bude hodiť najmä pri vysávaní kobercov s vysokým vlasom. Umožníte tak efektívnejšie sanie.
  4. Koberec by sa mal čistiť profesionálnym vysávačom (na mokro) každých 12-18 mesiacov, podľa jeho vyťaženia.
  5. Kusový koberec nikdy neklaďte na mokrú, vytretú podlahu. Počkajte, kým podlaha uschne.

 

Čistenie kobercov

Čo robiť keď koberec polejete vínom, pivom, čajom alebo kávou?

Keď už si vyberiete trendy koberec , je pochopiteľné, že chcete, aby vám vydržal čo najdlhšie. Nie vždy idú veci podľa plánu, najmä ak sa vám stane, že ho polejete. Neutralizujte škvrnu roztokom octu, potom pridajte malé množstvo roztoku čistiaceho prostriedku na postihnuté miesto (1/4 lyžičky čistiaceho prostriedku na 1l vody). Pokračujte v aplikácii roztoku, kým škvrna nie je úplne odstránená. Pomocou rozprašovača opláchnite postihnuté miesto vodou a uterákom osušte, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť. Nakoniec použite papierové utierky na úplné usušenie škvrny.

Ako odstrániť škvrnu od krvi, kečupu alebo čokolády?

Navlhčite postihnuté miesto roztokom amoniaku, pomocou rozprašovača. Ďalej pridajte malé množstvo roztoku čistiaceho prostriedku (1/4 lyžičky umývacieho prostriedku na 1l vody) a jemne miesto trite kým sa škvrna neodstráni. Pomocou rozprašovača opláchnite miesto vodou a uterákom osušte, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť. Nakoniec použite papierové utierky na úplné usušenie škvrny.

Ako odstrániť z koberca bahno?

Nechajte bahno zaschnúť. Ak je z bahna veľká stvrdnutá plocha, rozdrvte ju na malé kúsky a potom vysajte.

Ako vyrovnať preležaninu od ťažkého nábytku?

Ak chcete vyrovnať dieru v koberci po nábytku, použite paru zo žehličky a fén. Naparte vlákna (NENECHAJTE ŽEHLIČKU DOTÝKAŤ SA KOBERCE) pomocou pary a potom ich vyfénujte.

Čo ak si koberec spálite napríklad cigaretou?

Malými nožnicami na nechty opatrne odstráňte vršky spálenej časti vlasu. Ak je koberec veľmi obhorený, môže byť potrebné koberec zaplátať.

Čo keď koberec nasaje vodu z práčky alebo kúrenia?

V prípade domácej potopy je treba koberec čo najlepšie osušiť z oboch strán a následne nechať preschnúť minimálne 24 hodín. Ďalej je vhodné koberec povysávať vodným vysávačom.