Uložiť

Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní

  • Najlacnejšia realistická tráva
Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní

Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní

Jeden z najlepších metrážových trávnych kobercov, čo sa týka pomeru kvalita / cena. Tráva s nízkym vlasom vyzerá naozaj realisticky, najmä preto, že vlas má okrem zelených vlákien aj hnedá vlákna, ktoré imitujú vyschnutou trávu. Táto tráva môže byť použitá v interiéri i exteriéri, a to celoročne. Je odolná proti vyšisovanie, mrazu aj vode. Spodná časť je perforovaná, takže sa na tráve nedrží kaluže. Výška vlasu: 18 mm   Viac informácií
Doprava zdarma, vrácení zdarma do 1 roku
Doprava ZADARMO po SR
Rezaný produkt nie je možné bezdôvodne vrátiť
Možnosti dopravy

Viac detailov

Zvoľte si z variácií:
Zadajte ľubovoľný rozmer, narežeme presne na mieru:
cm
Použite rozpätie: 0.00 - 3000.00
cm
Použite rozpätie: 0.00 - 3000.00

14,70 € s DPH

12,25 € bez DPH

Ani Aladin nevie narezať koberec s nulovými rozmermi. Prosíme, zadajte všetky rozmery väčšie ako 0 :)

* Tolerancia rozmerov podľa normy STN P CEN/TS 14159 je 1% (min 3cm), odporúčame objednať vždy skôr väčší rozmer s rezervou. Na reklamácie, kde rozmer neprekračuje vyššie uvedenú toleranciu nebude braný ohľad.
Zlatá stredná cesta
Doprava zadarmo
po celej SR na všetky objednávky
Záruka na 3 roky zadarmo
Našim produktom plne veríme a tu je dôkaz.
Garancia najnižšej ceny
Pokiaľ do 60 dní od nákupu uvidíte zakúpený tovar na našom webe lacnejšie, vrátime Vám rozdiel.
99% spokojnosť
na základe recenzií z Google
Ďalšie ALL INCLUSIVE výhody ZADARMO

Aladin by sa pre Vás doslova rozkrájal:

  • Koberce na mieru v ľubovoľnom rozmere
  • Zadarmo vizualizácia vo Vašej miestnosti
  • Bytový radca + inspiračný kútik
  • Zľavy na ďalší nákup
  • Za koberec môžete zaplatiť až si ho vyskúšate
  • Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní
    Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní Trávny koberec Lora (Verdura) metrážní

    Detaily

    Ako položiť umelý trávnik?
    Príjemný, antialergénne trávnik, odolný proti UV žiareniu.
    S umelými trávnym koberci sa pracuje naozaj ľahko. Trávu jednoducho odrežete podľa vlastných potrieb odlamovacím nožom alebo ju odstrihnite nožnicami.    Produkt bude štandardne zabalený tak, že bude stočený na kratšiu stranu, aby zaberal menej miesta.

    Stiahnuť

    Recenzie

    Recenze produktu

    Prozatím se vším naprostá spokojenost

    Musím vypíchnout nejprve skvělé jednání firmy. Odpověď na e-mail s dotazem do pár minut. Zaslání vzorků až domů zdarma do několika dní. Travní koberec jsme si tedy mohli vybrat z pohodlí domova. Koberec přišel asi za 2 dny. Dovezl ho neskutečně ochotný řidič, který mi koberec donesl až na zahradu (váží celkem dost kolem 40 kg - záleží na rozměrech). Koberec byl dobře zabalený a srolovaný a dalo se s ním dobře manipulovat a i ho pokládat. Máme ho na zahradě zatím tak týden, tak nemohu hodnotit např. sluníčko, ale vodu pod sebe krásně propouští, nikde se nedrží kaluže a nechodíte v nasáté vodě. Vzhledově je moc hezký, dá se dobře nařezat a také dobře drží. Je příjemný i na bosou nohu, není to žádný "rejžák". Takže za mě teď ultra spokojenost, uvidíme jak bude vypadat po letním období.Každopádně moc děkuji za vše!

    Zobraziť ďalšie komentáre

    Napíšte svoju recenziu!

    Pro přidání recenze se prosím přihlaste

    To nám nově ukládá zákon, aby recenze byly autentické.

    Zapomenuli jste heslo?

    Zaregistrovat se

    Inštalácia umelej trávy    Zvládne to každý domáci majster

    Pri objednávaní trávy myslite na to, že je vždy dobré si nechať určitú rezervu - na každej strane aspoň 10 cm pre strýka príhodu. Určite je lepšie v najhoršom kúsok trávy zrezať, než aby niekde kúsok chýbal. Na orezanie či zarovnanie prebývajúceho trávneho koberca budete potrebovať kvalitný a ostrý nôž. Pokiaľ pokladáte trávu na mäkký povrch, je určite dobré ho čo najlepšie urovnať a udusať, v ideálnom prípade štrkom a pieskom. Pod trávu odporúčame položiť geotextíliu, ktorá zamedzí prerastaniu buriny. V prípade pokladania na pevný podklad (betón, dlažba...) nie je nutné pod trávu dávať podložku.

    Nástroje na instalaci a pokládku travního koberce
     

    Ako je to s fixovaním trávy aby sa nehýbala?

    Fixování travního koberce
    V prípade pokládky na pevný povrch môžete trávu zafixovať pomocou pevnej obojstranné pásky s textilnou výstužou. Tú použite pozdĺž okrajov, na spojoch a tiež ju v niekoľkých pásoch umiestnite doprostred trávy, čím zamedzíte jeho pohybu a prípadnému vlneniu.

    Pokiaľ pokladáte trávu na mäkký povrch, odporúčame použiť kolíky na uchytenie trávy. Rovnako ako pri všetkých produktoch, tak aj pri trávach platí, že čím väčšie množstvo pokladáte, tým viac bude tráva stabilná sama o sebe – je to jednoducho fyzika. :) V prípade pokládky veľkého množstva, alebo v prípade zaťaženia ťažkým objektom niekedy trávu kotviť ani nie je nutné, ale poznáte to – istota je istota. :)

    Podrobnejší návod ako položiť trávny koberec nájdete tu.    Často kladené otázky k umelým trávam

    Aké sú výhody umelej trávy? 

    • Nemusíte ju kosiť.
    • Vyzerá dobre.
    • Ľahko sa udržuje.
    • Nie je ovplyvnená nepriaznivým počasím.
    • Môžete ju nechať položenú aj v zime.


    Kam všade sa hodí umelá tráva?
    Medzi najčastejšie použitie umelej trávy nájdeme napr. tieto miesta: 

    • Na terasu.
    • Okolo bazéna alebo pod bazén.
    • Na balkón.
    • Na záhradu.
    • Pod detské ihrisko.
    • Dekoratívne účely (reklamné náklady, obchodné domy, veľtrhy).
    • Záhradky reštaurácií.
    • Podklad do klietky pre zvieratko, a mnohé ďalšie...


    Vydrží umelý trávny koberec celú sezónu vonku?
    Jasná vec, na to bol stvorený. Umelým trávam nevadí teplo, mráz, voda, vlhko, sneh, slnko, jednoducho sú veľmi odolné proti všetkým poveternostným vplyvom. Dajte si len pozor na tvorbu zmrznutých kaluží na trávniku, pretože rozťahujúci sa ľad by mohol trávu poškodiť. Tomu zamedzíte vyrovnaním povrchu pred položením trávy.

    Môžem si objednať ľubovoľný rozmer trávy na mieru? 
    Skrátene áno môžete. Trávy sa väčšinou vyrábajú v 2 a 4 metrovej úlohe. Dĺžka trávy je ľubovoľná a pokiaľ si budete priať šírku role zúžiť, tak to pre Vás radi urobíme bez poplatku a zvyšok Vám zadarmo môžeme pribaliť. Pri každej tráve si môžete zadať ľubovoľný rozmer a ihneď sa zobrazí zodpovedajúca cena. 

    Tvoria sa na trávniku kaluže?
    Ako je spomenuté vyššie, štandardne nie, pretože voda trávou pretečie. Dôležité ale je, pred položením trávy vyrovnať terén, najmä pokiaľ chcete trávu položiť na pevný povrch. Pokiaľ to neurobíte a voda pod trávnym kobercom nebude mať kam odtiecť, najmä v zime hrozí riziko zamŕzania vznikajúcich kaluží, ktoré by mohli trávu poškodiť.

    Vyšisuje trávny koberec?
    Väčšina trávnych kobercov má UV filter, ktorý zamedzuje vyšisovaniu. Pozor ale u tých najlacnejších tráv, tam UV filter nemusí byť štandardom.

    Nezľahne po čase vlákno umelej trávy?
    U tráv s nízkym vlasom alebo vpichovaných zľahnutí nehrozí. Pri trávach s vyšším vlasom záleží na hustote trávy a na záťaži. Všeobecne platí, že čím lepšia tráva, tým má vyššiu hustotu vlasu, ktorá spôsobí to, že vlas zostane narovnaný. Aby Vám vlas nezľahol odporúčame do trávy nasypať vrstvu kremičitého piesku a rovnomerne ju rozprestrieť. Táto vrstva vyplní prázdne miesta medzi vláknami a vlas tak nebude mať takú tendenciu si ľahať. 

    Ako sa umelý trávnik čistí?
    Ľahko. Na veľkých plochách je umelá tráva samočistiaca, nemusíte sa o ňu nijako zvlášť starať. Pokiaľ však budete chcieť, môžete použiť vysávač, vysokotlakový čistič, hrable, hadicu s vodou, fén na lístie alebo akýkoľvek iný nástroj, záleží na Vašej fantázii.

    Čo sú to nopy na rubovej strane umelých trávnych kobercov a na čo slúžia?
    Nopy sa objavujú predovšetkým pri lacnejších trávnych kobercoch. Ide o malé "nožičky" na rubovej strane koberca, ktoré majú za úlohu zdvihnúť trávu zo zeme, aby pod ňou mohla odtekať voda. Efekt je viditeľný najmä pokiaľ je trávnik položený na pevnom povrchu (betón, drevo a pod.). Lepšie trávne koberce obvykle nopy nemajú, ale rovnakú funkciu plné perforovaná rubová strana, cez ktorú je pretkaný vlas, ktorý tiež trávu nadvihuje od zeme.

    Aké sú rozdiely medzi jednotlivými trávnymi kobercami?
    Syntetické trávy by som rozdelil do dvoch kategórií. Prvá obsahuje lacnejšie typy, ktorých cieľom nie je vyzerať realisticky, ale poskytnúť za výhodnú cenu odolný vonkajší koberec, ktorý je možné ľahko čistiť. Druhá kategória obsahuje trávne koberce, ktoré sa snažia poskytnúť maximálny estetický zážitok a vizuálne sa čo najviac priblížiť skutočnej tráve. Odolnosť tráv z druhej skupiny je obvykle veľmi podobná, avšak jednotlivé rady sa líšia gramážou, hustotou a dĺžkou vlasu. Čím dlhší a hustejší vlas, tým je tráva komfortnejšia (najmä pri chôdzi na boso), tým je tiež vyššia gramáž as tým súvisí aj vyššia cena.

    Ako sa umelá tráva inštaluje? Zvládnem to svojpomocne?
    Zvládol som to ja u nás na predajni, takže to určite zvládnete tiež. Pri inštalácii na pevný povrch si vystačíte s odlamovacím nožom a obojstrannou lepiacou páskou. Trávu rozrolujete, pozdĺž stien odrežete a podlepíte páskou. Pokiaľ sa chystáte trávu položiť na mäkký povrch ako je piesok, hlina a pod., najprv je dôležité vyrovnať terén. Potom naň nasypte piesok alebo štrk, položte paropriepustnú geotextíliu a na nej položte trávnik. Na prichytenie trávy k zemi sa používajú jednoduché kovové kolíky, ktoré zoženiete v každom hobbymarkete. V prípade inštalácie viacerých kusov trávy vedľa seba dajte pozor, aby ste každý kus inštalovali rovnakým smerom. Pokiaľ jeden kus otočíte o 90 alebo 180 stupňov, opticky môže vyzerať, že má inú farbu. Viac informácií nájdete v článku Ako položiť umelú trávu. Ak budete potrebovať poradiť, nebojte sa a napíšte alebo zavolajte.

    Prečo existujú rôzne výšky vlasu?
    Výška vlasu nám určuje mäkkosť trávy. Všeobecne platí, že čím vyššia je vlas, tak tým je tráva mäkšia a príjemnejšia na došľap a tiež tým vyzerá realistickejšie. Trávy s nízkym alebo vpichovaným vlasom sú na druhú stranu jednoduchšie na údržbu a lacnejšie.

    Existuje riziko odrenín alebo popálenín napr. u detí pri kontakte s trávou?
    Tráva sa v týchto ohľadoch chová veľmi podobne ako napr. koberec - tzn. napr. pri páde dieťaťa alebo pošmyknutí tu teoreticky môže dôjsť k odreninám, ale riziko tu nie je väčšie ako pri podobných povrchoch. Záleží tu aj na tom, akú trávu si vyberiete - pokiaľ chcete minimalizovať toto riziko, tak odporúčame zakúpenie mäkšej trávy s vyšším vlasom a vyššou hustotou.

    Môže na umelom trávniku parkovať automobil?
    Áno. Tráva je dostatočne odolná. Neodporúčame to len v prípade tých najlacnejších typov, ako je Sporting, GreenAscot apod.

    Aká je životnosť umelej trávy a aká je záruka?
    Životnosť umelej trávy závisí od typu, ktorý si vyberiete a tiež od záťaže pri používaní. Pri dobrom zaobchádzaní aj najlacnejšia tráva môže vydržať niekoľko rokov v dobrom stave a kvalitnejšie trávy vydržia aj desaťročia. Pri najlacnejšej tráve je hlavné riziko farba, ktorá môže najmä pri nasvietení slnkom zosvetliť. U všetkých ostatných tráv, najmä u tých drahších k tomuto problému nedochádza z dôvodu zosilnenej farebnej stálosti. Na všetky trávy Vám zadarmo poskytujeme predĺženú záruku na 3 roky.

    Je umelý trávnik vhodný ako podložka pod bazén?
    No jasné, najčastejšie sa používa trávny koberec Sporting, ktorý pre tieto účely ponúkame aj v kruhovom prevedení.

    Môže krtko poškodiť alebo zničiť trávny koberec?
    Nie, vzhľadom na to, že sa jedná o syntetický materiál s utvrdenou podkladovou vrstvou, tak sa týmto materiálom krtko neprehryzie. Navyše umelá tráva nie je nič, čo by krtkovi chutilo.

    Čo sa stane, keď na trávu upustím cigaretu?
    Fajčenie na tráve nie je doporučené, napriek tomu ak Vám náhodou spadne ohorok, nehrozí to, že by od neho tráva chytila. Jediné čo sa môže stať je mierne poškodenie vlákien okolo zdroja tepla.

    Prispôsobenie produktu

    Po uložení prispôsobenia produktu, nezabudnite ho pridať do košíka!

    Text

    loader

    * povinné polia

    Tabuľka dát

    Tip: Všetky základné pojmy a ich vysvetlenie nájdete v našom slovníka kobercov a podláh.

    Typ produktu Umelá tráva
    Trieda kvality Zlatá stredná cesta
    Špecifikácia materiálu 100% Polyetylén
    Typ vlasu Shaggy (vysoký, mäkký)
    Celková hmotnosť 1890 g / m2
    Výška vlasu v mm 18 mm
    Spodná strana dierovaný, nezadržuje vodu
    Hmotnosť vlasov 575 g/m2
    Farba Zelená
    Využívanie Vnútorné
    Vonkajšie
    Šírka role (metrážne výrobky) 2m
    4m
    Špeciálne vlastnosti Vonkajšie použitie (outdoor)
    Určenie podľa miestnosti Terasa
    Balkón
    Spôsob výroby Strojne robený
    Krajina pôvodu Holandsko
    Záruka 3 roky (predĺžená zadarmo)
    Doprava Doprava zdarma. Tento výrobok nie je možné vrátiť bez udania dôvodu
    Možnosť vzoriek Vzorka na poslanie zadarmo
    Vzorka na predajni Praha
    Aladinův tip
    Čo na to hovorí expert Aladin?
    Lora rulez!

    Máte k produktu otázku?

    Pýtajte sa, sme radi k dispozícii :)

    Zákaznická podpora k dispozici
    Monika Jodlová
    Zákaznícky blahotvorca,
    Aladinov pomocník

    Tip: Nechajte si zadarmo poradiť od profesionálnej dizajnérky

    Napíšte nám Vašu približnú predstavu a naša profesionálna dizajnérka Vám zadarmo odporučí koberec presne pre Vaše potreby. Nielenže navrhne správny koberec z hľadiska funkčnosti, ale hlavne odporučí najlepšie padnúci koberec z estetického hľadiska podľa posledných bytových trendov – to všetko v rámci našich ALL INCLUSIVE služieb.
    Přidat více příloh Pridať ďalší obrázok

    Priloženie obrázku nie je povinné, ale odporúčame fotografiu pridať, dizajnérka tak získa lepšiu predstavu o štýle a zariadení priestoru, do ktorého koberec vyberáte a vhodnejšie pre vás navrhne ten pravý koberec.


    Uveďte ideálne miestnosť, do ktorej koberec vyberáte, či sa jedná o kusový koberec alebo metrážový, preferenciu farby a materiálu, približný rozmer. Všetko ostatné už nechajte na našej dizajnérke.
    Nie ste si istí? Pýtajte sa dizajnérky:
    designer@mojkoberec.sk


    Pavla Tvrdíková
    Profesionálna bytová dizajnérka a milá ľudská bytosť
    Prípadne sa obráťte na našu ochotnú zákaznícku linku, kde Vám tiež radi poradíme: +421 232 195 596

    Príslušenstvo

    Video

    Ostatné výrobky v rovnakej kategórii Trávne rohože a koberce (umelá tráva) - všetko režeme na mieru (18)